Mersin’de Yerel Seçim Heyecanı Artıyor: Cumhur İttifakı Büyükşehir İçin Anlaştı!

Mersin’de Yerel Seçim Heyecanı Artıyor: Cumhur İttifakı Büyükşehir İçin Anlaştı!
Yayınlama: 15.12.2023
Düzenleme: 15.12.2023 10:12

Türkiye 31 Mart 2024 yerel seçimlerine kilitlenmişken Cumhur İttifakı’nın seçime hangi adaylarla gireceği merak konusu olmaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partili Vahap Seçer’in mevcut başkan olduğu Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak isteyen Cumhur İttifakı’nda hazırlıklar sürüyor.

Cumhur İttifakı siyasi kulislerinden alınan bilgilere göre Mersin’de AK Parti aday çıkarmayarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin adayına destek vereceğine garanti gözüyle bakıyorlar. AK Parti ve MHP, 30 büyükşehirde “ortak aday” ile yerel seçime girerek mevcut belediye sayılarını arttırmayı hedefliyor.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ve MHP, 30 büyükşehirde “ortak aday” ile seçime gireceği öğrenildi. AK Parti ve MHP arasındaki heyetler arası komisyon görüşmeleri devam ediyor. Alınan bilgilere göre, Adana’da AK Parti’nin aday çıkarması ve MHP’nin ise aday çıkarmayarak desteklemesi bekleniyor. CHP’de olan Mersin ve Manisa Büyükşehir belediyesi için ise AK Parti aday çıkarmayarak MHP’nin adayına destek vereceği gelen bilgiler arasında.

Öte yandan CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için tekrar Vahap Seçer’i seçmesine garanti gözüyle bakan kulisler Cumhur İttifakı’nın arayış içinde olduğu aday profilinin de güçlü bir isim olması gerektiğini belirtiyor.

Mersin 2024 Yerel Seçimleri: Ne Bekleyebiliriz?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.