Deniz Bedük Duman kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? AK Parti Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayını Tanıyalım..

Deniz Bedük Duman kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? AK Parti Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayını Tanıyalım..
Yayınlama: 15.11.2023
Düzenleme: 15.11.2023 23:56

Mersin siyaseti 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere odaklanmışken, Yenişehir ilçesine aday adaylığı başvurusu yapan Deniz Bedük Duman’ın ismi kent gündeminin ilgisi haline geldi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Deniz Bedük Duman, sosyal yardımlarıyla tanınıyor. Güçlü bir iş kadını imajı çizen Duman’ın AK Parti camiasının bağrına bastığı bir isim.

Mersin’in önemli ve zengin bir ilçesi olan Yenişehir Belediyesi Başkanlığına aday olan Deniz Bedük Duman kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Deniz Bedük Duman’ın hayat hikayesini kendi kaleminden sizlerle paylaşıyoruz.

1984 İstanbul, Bakırköy doğumluyum. Ben ilkokuldayken anne babam ayrıldı. Bu yüzden kendini tek başına yetiştiren genç bir kız olarak liseyi bitirdim ve ailevi zorluklardan dolayı hayat beni evirdi ve hafızlıktan mükemmel hafızası olan bir vokalist’e çevirdi. İstanbul’da çok ünlü sanatçıların vokalistliğini yaparken hayat mücadelemi verdim. Bu arada iki üniversiteyi bitirdim ancak ikisi için de çalışamadım. Çünkü tam her şey yerine oturduğunda Mersin’e geldim, eşim burada futbolcuydu. Burada onunla tanıştım iki ay içeresinde evlendik ve ben kariyer planlarımı ertelemek zorunda kaldım. Bir kızım var on yaşında o doğduğundan beri tüm sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak hizmet vermekteyim büyüğünden küçüğüne yardım organizasyonları gerçekleştirmekteyim.

Bir dönem iş kadını olarak organizasyonculuk yaptım. Düğün salonu sahibiydim. Pandemide iş yerlerimizi kapattık yeni yollara açıldık. Estetik ve güzellik üzerine aldığım eğitimden sonra usta öğretici oldum ve Pandemi döneminde Mersin Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünü okuyup bu yıl dereceyle mezun oldum.

Bir anne bir iş kadını bir öğrenci bir eş olarak görevlerimi eksiksiz yerine getirdiğime inandığım için siyasete de aileden gelen bürokrasiden kaynaklı çok sevdiğim ve aynı evin içinde farklı fikirlerle büyüdüğüm için her çalışmaya katıldım. Canla başla çalıştığım Cumhuriyet halk Partisi’nden son seçimlerin ardından Cumhurbaşkanımızın içten çağrısına kulak vererek ben de gönülden isteyerek çok değerli büyüklerimin hakkındaki görüşlerine minnettar olarak AK PARTİ’ye geçme kararı aldım.

Kimseden hiçbir yerden hiçbir şekilde bugüne kadar bir menfaatim olmadı. Allah olmasını da nasip etmesin. Canı gönülden inanmadığın hiçbir davanın içinde olmam. Yaptığınız her şey için hesap vereceğimiz tek bir makam var onun haricinde hiç kimseden çekinmem korkum yoktur.

Ben yeni geldim. Ancak gönülden kalpten isteyerek geldiğim bu partide ilk günden beri kucaklayan herkese sonsuz teşekkür ederim. Elbette ki hakkımda düşünenler yanılanlar olacaktır kendi fikirleridir herkesin fikrine saygı duyarım.

Dördüncü üniversitemi Sosyal hizmetler uzmanlığı alanında okuyorum. Şu anda sosyal belediyeciliğin yanında sosyal hizmetlere kendini adamış bir belediye başkanı olabileceğime inanıyorum. Çünkü ben bu yönetimlerin elinden geliyorum. Her şeyi mutfağından öğrenerek geliyorum. Asla kirli bir siyasetin içine girmeyeceğim. Çok eminim. Ayaklarım yere oldukça sağlam basıyor. Yine de daha tecrübeli abilerimin ablalarımın büyüklerimin hatta küçüklerimin sözlerini muhakkak dikkate alacağım. Çok yeni bir oluşumun içindeyim ancak partimizin bu denli hoşgörü içerisinde beni de kabul edip destekleyeceğine inanıyorum.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.