Cuma, Eylül 22, 2023

Yeşil Sol Parti, Yenişehir’de Kadın Seçim İrtibat Bürosu Açtı

Yeşil Sol Parti’nin kadın seçim bürosunun açılışında konuşan milletvekili adayı Perihan Koca, iktidarın kadınların örgütlü mücadelesinden korktuğunu ifade ederek, “14 Mayıs tarihi seçimlerini biz kadınlar belirleyeceğiz ve iktidarı göndereceğiz” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Mersin’in Yenişehir ilçesinde kadın seçim irtibat bürosu açılışı gerçekleştirdi. Cumhuriyet mahallesinde yapılan açılışa; Yeşil Sol Parti kadın milletvekili adayları Perihan Koca, Hamdiye Kırıcı, Esra Ergüzeloğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, Meclisi üyeleri ve çok sayıda kadın katıldı.

Yeşil Sol Parti flamalarıyla süslenen mahalleye, Mersin’de katledilen feminist yazar Konca Kuriş’in fotoğrafını taşıyarak gelen kadınlar, sık sık “Jin, jiyan, azadi”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları attı. Ardından zılgıtlar eşliğinde halaya duran kadınlar, alanda büyük bir coşku yaratırken, halaya eşlik eden çocuklar da renkli görüntüler oluşturdu.

“ÜLKE BİR KADIN MEZARLIĞINA DÖNÜŞTÜ”

Açılışta konuşan milletvekili adayı Perihan Koca, AKP-MHP iktidarının kadınlara yönelik politikalar ile kadını köleleştirmeyi amaçladığını söyleyerek, ülkenin bir kadın mezarlığına dönüştüğüne dikkati çekti. Koca, “Kadın cinayetlerini işleyen katiller cezasızlık ile ödüllendirildiği, kız çocuklarımızın istismara uğradığı, geleceklerinin çalınmasına neden olan bir iktidar gerçekliğiyle karşı karşıyayız” dedi.

“SEÇİMLERİ BİZ KADINLAR BELİREYECEĞİZ”

Yeşil Sol Parti’nin aynı zamanda bir kadın partisi olduğunun altını çizen Koca, bu nedenle iktidarın kendilerinden korktuğuna işaret ederek, “Biz Yeşil Sol Parti olarak aynı zamanda bir kadın partisiyiz. Bizden korkuyorlar. Çünkü 14 Mayıs tarihi seçimlerini biz kadınlar belirleyeceğiz.  Kadınların iradesi ile İstanbul Sözleşmesini ve bizden çaldıkları Kadın Bakanlığını geri alacağız. Bu yetmeyecek. Biz aynı zamanda kadınlar olarak barışı getireceğiz. Çünkü biz kadınlar olarak barış için, özgürlük ve eşitlik için birçok kez canımızı toprağa verdik” ifadelerini kullandı. Koca, kadınlar olarak seçimlere kadar çalışmalarına aralıksız şekilde devam edeceklerini söyleyerek, demokratik bir cumhuriyeti inşa edeceklerinin altını çizdi.

Koca’nın ardından konuşan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayları Hamdiye Kırıcı ve Esra Ergüzeloğlu da, ülkeye kadın özgürlüğünü getirene kadar seçim çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerinin mesajını verdi.

Ardından adayların zıgıtları eşliğinde kadın bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler