Mersin Haber

Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcülerinden Bayram Mesajı

Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcülerinden Bayram Mesajı
Yayınlama: 20.04.2023
A+
A-

Yeşil Sol Parti Mersin İl Eş Sözcüleri, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayınladı. Eş sözcüler, “Bu bayram vesilesiyle bütün halkımızı, iktidara rağmen depremde ortaya çıkan dayanışma duygusunu büyütmeye ve bunu 14 Mayıs’ta gerçek bir değişim ve dönüşüm haline getirmeye çağırıyoruz” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin İl Eş Sözcüleri Zeliha Burcu Acar ve Ziya Uncu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Bayramın barışa, kardeşliğe, eşitliğe ve özgürlüğe vesile olmasını diliyoruz”

İslam alemi için Ramazan Bayramı’nın derin anlamlar taşıdığını ve söyleyen eş sözcülerin mesajı şöyle:

“Bir yanda savaşlar, zorbalık ve baskı, bir yandan da depremde kaybettiğimiz canlarımızın acısı. Bütün bunlar bayramı, gönlümüzce, ağız tadıyla kutlamamıza izin vermiyor ama bayramları gerçek anlamlarına uygun bir şekilde kutlayacağımız bir dünya yaratmak için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Barış, dayanışma ve özgürlük içinde bir yaşam kurmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz.

Bu bayram vesilesiyle bütün halkımızı, iktidara rağmen depremde ortaya çıkan dayanışma duygusunu büyütmeye ve bunu 14 Mayıs’ta gerçek bir değişim ve dönüşüm haline getirmeye çağırıyoruz. Yaşamımızı demokratik bir sistemle eşit ve özgürce yeniden yaratabiliriz. 14 Mayıs’ı üzerinde yaşadığımız bu topraklar ve halkımız için gerçek ve kalıcı bayramlara dönüştürebiliriz.  Bir kez daha halklarımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyor; bayramın barışa, kardeşliğe, eşitliğe ve özgürlüğe vesile olmasını diliyoruz.”

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Kopyalama!