Toroslar’da Hasan Özalp Önal’dan Görkemli Aday Adaylığı Açıklaması

Toroslar’da Hasan Özalp Önal’dan Görkemli Aday Adaylığı Açıklaması
Yayınlama: 03.12.2023

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin Büyükşehir ve Toroslar Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Özalp Önal, kalabalık bir kitleyle beraber aday adaylığını açıkladı. CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş ve partililerin geniş katılımı ile gerçekleşen basın toplantısında Hasan Özalp Önal Toroslar Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayarak destek istedi.

HER ŞEYİM TOROSLARDA

Toroslar Belediye Başkanı olmak için ilk adımı attıklarını belirten Hasan Özalp Önal, ‘’Biz Toroslar’ı adına yakışır heybetiyle, mutlu modern bir kent yapacağız’’ ifadelerini kullandı. Miting havasına dönüşen aday adaylığı açıklamasında konuşan Önal konuşmasında şunları söyledi: ‘’Daha yeşil, daha özgür, Daha mutlu daha modern bir Toroslar için hep birlikte yola çıkıyoruz. Bu zorlu bir o kadarda umutlu yolu Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile birlikte aşacağız. Biz Toroslar’ı adına yakışır heybetiyle, mutlu modern bir kent yapacağız. Benim ikametgâhım, iş yerim, yaylam, bağım, bahçem, geçmişim, geleceğim, her şeyim, Toroslarda. Her şeyim Toroslar’’ diye belirtti.

HALKIYLA BARIŞIK BİR BELEDİYE İÇİN ADAYIM’’

Toroslar Belediye Başkan Adaylığı için ismi sık konuşulan güçlü profillerden Hasan Özalp Önal, kalabalık kitleye karşı yaptığı konuşmasının devamında: ‘’Benim Bir hayalim var doğduğum büyüdüğüm yaşadığım bu kadim toprakları,  Akdeniz bölgesinin en yaşanabilir,  marka değeri en yüksek ilçesi yapmak. Bu hayal benim bu topraklara ve sizlere olan borcumdur. Ben büyükşehir ve Toroslar meclis üyesi olarak 5 yıldır gecemi gündüzüme kattım. Son 3 yıldır da koyduğumuz hedef doğrultusunda ekibimizle yürüyoruz. Partili partisiz sorunlarına çözüm ürettiğim vatandaşlar, dostlar, büyüklerimiz aday olmam noktasında çok telkinde bulundular, çok destek verdiler. Öncelikle Örgütüm, partili olan olmayan tüm arkadaşlarım sizler hep yanımda oldunuz desteklediniz. Ben Torosların yıllarca birikmiş olan ekonomik, sosyal ve kentsel sorunlarını çözmek için adayım. Çiftçisiyle- işçisiyle, köylüsüyle- kentlisiyle,  genciyle- yaşlısıyla,  kadınıyla-erkeğiyle bir olan, birlikte olan, halkıyla barışık bir belediye için adayım’’ şeklinde konuştu.

Belediye Meclis üyeliği ve il-ilçe yöneticiliği döneminde Toroslar’dan kopmadan siyaset yapan Hasan Özalp Önal:’’ Toroslarda yaşadığım çalıştığım ve siyaset yaptığım için emekçisini, esnafını, çiftçisini iyi tanır, iyi bilirim. Toroslar beni bilir, ben Torosları bilirim. Tarımın, ekonominin, sosyal hayatın zorluklarını ve sorumluluklarını, Torosların imkân ve zenginliklerini, köy ve mahallerini, sokak sokak, ev ev bilirim. CHP il ve ilçe yöneticiliğimde, Toroslar ve Büyükşehir Meclis Üyesi görevlerimde hiç durmadan sizlere hizmeti kendime bir görev bildim. 7/24 ulaşılmaya özen gösterdim. Telefonumu hiç kapatmadım’’ diye konuştu.

TOROSLARDA ZİHNİYET DEĞİŞMELİ

Toroslar ilçesinin hak ettiği yerde olmadığının altını çizen Önal: ‘’Toroslar 30 yıldır, 6 dönemdir, MHP’nin, Cumhur ittifakının elinde. 30 yıl önceki Mezitli’yi, Yenişehir’i ve Torosları düşünün. Dönün bir de bugün ki Torosları  düşünün.  Köy mü? Kasaba mı? Kent mi getto mu belli değil. Toroslar değişmeli. Toroslarda belediye başkanının değişmesi yeterli değil. Toroslarda zihniyet değişmeli. Toroslarda kafalar değişmeli. Bakın büyükşehire kafalar değişince neler neler değişti. Mersin Vahap Seçer’le değişti. Toroslar Hasan Özalp Önal’la değişecek. Türkiye Sayın Genel Başkanım Özgür Özel’le değişecek, özgürleşecek. Belediye başkanlığı sevgiyle olur. İnsanı, hayvanı, doğayı bütün börtü böceği seveceksin. Belediyecilik sevda işidir. Hizmet aşkıdır. Biz Hizmete Aşığız’’ diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.