Mersin’de istihdam ve kariyer fuarı açıldı

Mersin’de istihdam ve kariyer fuarı açıldı
Yayınlama: 14.12.2023
Düzenleme: 14.12.2023 11:20

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteği ve Mersin Valiliği himayesinde Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Türkiye Yüzyılında İstihdamda İş Birliği” temalı Kariyer Expo İstihdam Fuarı açıldı.

 

 

13-14 Aralık tarihleri arasında devam edecek olan fuarın açılışında Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Mersin Çalışma ve İş Kurumu Müdür Vekili Ercan Gön ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır yer aldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program kariyer Expo tanıtım video gösterimiyle devam etti. Açılış konuşmalarının ardından kesilen kurdele sonrası kent protokolü stantları tek tek gezerek çalışmaları yerinde inceledi ve fuarda başvuru yapan vatandaşlarla sohbet etti.

Mersin Valisi Pehlivan, programın açılışında yapmış olduğu konuşmasında; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın destekleriyle, Avrupa Birliği’nin ilgili birimleriyle yürütmekte olduğu İş ve Meslek Hizmetlerinin Geliştirilmesi projesi kapsamında, Mersin Valiliğimizin himayesinde, İŞKUR İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda İstihdam ve Kariyer, Kariyer Expo fuarının açılışını gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde pandemi nedeniyle sanal ortamda yapılan bu fuarı bugün fiilen bu salonlarda yapıyoruz.

 

Ekonomik kalkınma süreci içerisinde belli sac ayakları bulunmaktadır. Bunlardan biri yatırım ve üretimse bir diğeri de bu yatırımlar sayesinde insanlarımızın istihdam edilmesi ve değişik sektörlerde iş imkanı elde etmeleridir. Bu konuda devletimizin, başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın çeşitli teşvikleri ve destekleri söz konusudur’’ dedi.

13-14 Aralık tarihleri arasında Mersinlilere kapılarını açık tutacak olan fuar, iş ve staj arayışında olan her yaştan Mersinliyi işverenlerle buluşturmaya devam edecek.

Programda, İşkur Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkan Vekili Oğuzhan Küpeli de bir konuşma yaptı.

 

Yapılan konuşmaların ardından Vali Pehlivan ve beraberindeki heyet fuar alanındaki stantları gezdi, Fuar alanını ziyaret eden vatandaşlar ve öğrenciler ile de bir süre sohbet etti.

CNR Expo fuar alanında 2 gün sürmesi planlanan fuara, toplam 64 firma katılıyor. Fuarda, iş kolları ile ilgili sunumlar gerçekleştiriliyor, farklı konularda çeşitli konuşmacılar konferans veriyor, söyleşiler yapılıyor.

 

Açılış programına; Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İşkur İl Müdür Vekili Ercan Gön ve MTSO Başkanı Hakan Sefa Çakır ve çok sayıda katılımcı iştirak etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.