Mersin Haber

Mersin’de Cumhur İttifakı’nın AK Parti’ye bıraktığı ilçeler ve muhtemel adaylar kimler?

Mersin’de Cumhur İttifakı’nın AK Parti’ye bıraktığı ilçeler ve muhtemel adaylar kimler?
Yayınlama: 28.12.2023
Düzenleme: 21.04.2024 18:45
A+
A-

31 Mart 2024 yerel seçimlerine doğru gidilirken Mersin’de Cumhur İttifakı’nda taşlar yerine oturmaya başladı. Hangi ilçelerde hangi parti ile seçime gireceği belirlendi. Mersin Odak Haber olarak herkesten önce açıkladığımız Cumhur İttifakı’nı hakkında daha önce analizimizde yaptığımız tespitler gibi ilçelerde parti dağılımı yapıldı.

Ak Parti’ye 4 ilçe bırakıldı bu ilçeler mevcut AK Parti yönetimindeki Akdeniz ve Aydıncık İlçeleri ile Yenişehir ve Mezitli İlçeleri bulunuyor. MHP ise Büyükşehir Belediyesi ve kalan 9 ilçede seçime girecek. Belediye meclis üyeliklerinde ise bir önceki seçim stratejisinin uygulanması bekleniyor.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediyesine aday bulamıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin milletvekilleri ve il ile13 ilçe başkanı, 13 ilçe gençlik kolları, kadın kolları başkanları, Akdeniz ve Aydıncık Belediye Başkanları ve beraberlerindeki heyetleri  Ankara’ da toplayıp görüşme gerçekleştirdi. Mersin’ de AK Parti’ ye bırakılan Akdeniz, Yenişehir, Mezitli, Aydıncık gibi ilçe belediye başkan adayları konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan teşkilatı dinledi.

AKDENİZ’DE BİR DAHA MUSTAFA GÜLTAK ADAY OLACAK

Cumhurbaşkanı’nın özel bir önem verdiği ”Akdeniz Şehri” isimlendirmesi yaptığı Akdeniz ilçesinde AK Parti’de çok güçlü aday adayları bulunmasına karşın tekrar mevcut belediye başkanı AK Partili Mustafa Gültak’ın tekrar aday yapılması bekleniyor.

MERSİN’İN İNCİSİ AYDINCIK’TA İSTİKRARA DEVAM DENECEK

Mersin doğası güzel ilçelerinden Aydıncık’ta yine mevcut belediye başkanı Ferhat Aktan aday gösterilecek.

MEZİTLİ’DE MEVLÜT EKMEKÇİ’NİN ADAY GÖSTERİLMESİ BEKLENİYOR

Cumhur İttifakı’nda 31 Mart 2019 seçimlerinin aksine bu sefer adayın AK Parti’den güçlü bir isimle girilip seçimi yıllardır CHP’nin elinde olan Mezitli Belediyesini almak için büyük bir mücadele verileceği ön görülüyor. AK Parti adayı olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mezitli İlçe Belediyesi  Meclis Üyesi İş İnsanı Mevlüt Ekmekçi’nin adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

YENİŞEHİR’DE ABBAS ÖZDİKER İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

CHP’nin kalesi olarak gösterilen Mersin merkezinin en önemli şehrin kalbinin attığı ilçelerinden olan 2019 Yerel seçimlerinde AK Parti adına Bekir Topçu’nun yarıştığı Yenişehir’de MHP’nin oyunun az olduğu ilçelerinden biri olduğu için tekrar 2019 seçimleri gibi AK Parti ile seçimlere girilme kararı alınan ilçelerden biri. AK Parti’de öne çıkan isimlerin başında yıllardır Yenişehir ilçesinde yaşayan ilçenin sorunlarına hakim Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi İş İnsanı Abbas Özdiker ismi dillendirilirken karşısında  Deniz Duman, Sedat Aksoy ve Emrah Velioğlu isimlerinde aday olabileceği kulislerde konuşulan isimler arasında yer alıyor.

Kaynak: ÖZEL HABER

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!