Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediyesine aday bulamıyor

Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayları partiler tarafından henüz açıklanmadı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bile isminin daha açıklanmaması , Cumhur İttifakı’nın adayının bu kadar geç tarihe bırakması ve seçimin kilit partilerden DEM Parti’nin aday çıkarıp çıkarmayacağının netleşmemesi Mersin’de kamuoyunda ve seçmende Mersin’e aday bulanamıyor mu sorusunu akıllara getirdi.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediyesine aday bulamıyor
Yayınlama: 28.12.2023
Düzenleme: 28.12.2023 23:27

Türkiye 31 Mart 2024 seçimlerine doğru giderken aday adayların başvuruları partilerde sona ermeye başladı. Ankara’da genel merkezlerde ve yerel kulislerin her gün değiştiği sıcaklığını koruduğu bugünlerde adaylarda partiler tarafından açıklanacağı günleri, halkta kimlerin aday olacağını merak etmeye devam ediyor.

Akdeniz’in büyük liman kentlerinden olan kentimiz, seçim süreci başladığından bu yana en çok tartışılan, konuşulan şehirlerden biri olmaya devam ediyor. 31 Mart 2019 seçimlerinde Burhanettin Kocamaz’ın aday olamaması ile ülke gündemine oturan Mersin seçimin her zaman kritik geçtiği, yerel kadar ulusalı da etkileyen seçimlerden biri olarak gösteriliyor.

Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayları partiler tarafından henüz açıklanmadı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bile isminin daha açıklanmaması, Cumhur İttifakı’nın adayının bu kadar geç tarihe bırakması ve seçimin kilit partilerden DEM Parti’nin aday çıkarıp çıkarmayacağının netleşmemesi Mersin’de kamuoyunda ve seçmende Mersin’e aday bulanamıyor mu sorusunu akıllara getirdi.

CHP’DE ADAYLAR AÇIKLANMAYA BAŞLANMASINA RAĞMEN VAHAP SEÇER AÇIKLANMADI 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2019 yerel seçimlerinde tekrar Vahap Seçer ile kazandığı Mersin’de Vahap Seçer’in karşısında kendi partisinden ön seçim isteyen aday olabilmek için güçlü aday adayları da bulunuyor.

İstanbul, Ankara gibi büyükşehirler ve yüzlerce seçim çevresinde adaylar açıklanırken Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in isminin henüz açıklanmaması acaba aday Vahap Seçer olamayacak mı ya da Dem Parti ile ittifak sonucu veya en son aday adaylarının ortak talebi olan ön seçim sonucunu mu Mersin’de CHP Büyükşehir ve ilçe adayları  belirlenecek  merakla bekleneler arasında.

Mezitli’de Neşet Tarhan dönemi sona mı eriyor? Yeni başkan adayı kim olacak?

SEÇİMLERDE ADAYINI HER ZAMAN AYLAR ÖNCESİNDEN AÇIKLAYAN MHP’DE ADAYLAR AÇIKLANMADI?

Mersin Büyükşehir Belediyesi seçimlerine Cumhur İttifakının önceki seçimler gibi MHP logosuyla seçimler gireceği. MHP Mersin adaylarını aylar öncesinden her seçim takviminde açıklarken bu seçim daha Büyükşehir adayı ve ilçe adaylarını açıklamaması Mersin kamuoyunda Milliyetçi Hareket Partisi CHP’ye veya Vahap Seçer  karşı yarışabilecek güçlü bir aday profili  bulamıyor mu sorusunu akıllara getirdi. Mevcut aday adaylarından birçok isim her hafta kamuoyunda konuşuluyor kimin aday olacağı Cumhur ittifakı destekçileri ve Mersinliler tarafından merakla bekleniyor.

[the_ad id=”22661″]

SEÇİM KİLİT PARTİLERDEN DEM PARTİ ADAY ÇIKARACAK MI?

Yerel seçimlerde Mersin’de kilit partilerinden olan yaklaşık 200 bin civarı oy potansiyeli olan 2019’da Vahap Seçer’e verdiği destek ile MHP adayının önünü kesip seçimin kaderini değiştiren DEM Parti’nin bu seçimde ne yapacağı hangi kararı vereceği merakla bekleniyor. DEM Parti’nin vereceği kararın geçen CHP ile girdiği ikili mücadelen kaybettiği Akdeniz ilçesi ve bir ilçede daha açık ittifak şeklinde CHP’nin destek vermesi sonucu DEM Parti’nin CHP  Büyükşehir adayını ve kalan 11 ilçede açıktan şeffaf ittifak şekliyle destek vereceği konuşuluyor.

İYİ PARTİ’NİN MERSİN’DE ADAY ÇIKARMASI BEKLENİYOR

Millet ittifakı’nın dağılmasından sonra kendi sularına çekilen partilerden olan İYİ Parti Vahap Seçer’in ilçelerde ittifak olabilir kendi yerelimizde ittifak yapabiliriz söylemlerinin ardından Meral Akşener’in İYİ Parti Tarsus adayını açıklayan İYİ Parti’nin ve Vahap Seçer’i desteklemeyeceğini  ittifak defterini kapattığını dolaylı olarak belirtti. İYİ Parti Mersin Milletvekili ve Önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın karşılıklı birbirlerine söylemleri Mersin gündemine oturdu.

Yenişehir’de CHP adayı kim olacak halk Özyiğit’den mennun mu?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.