Mersin Haber

İŞKUR 3 Bin 249 Güvenlik Görevlisi Alımı Başladı! Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR 3 Bin 249 Güvenlik Görevlisi Alımı Başladı! Başvuru Şartları Nelerdir?
Yayınlama: 23.05.2023
Düzenleme: 25.05.2024 01:29
A+
A-

İŞKUR, güvenlik sektöründe istihdam sağlamak amacıyla 3.249 güvenlik görevlisi alımı ilanını duyurdu. İŞKUR tarafından yayınlanan ilana göre, silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi ve özel koruma alımı yapılacağı bilgisi yer alıyor. Peki silahlı-silahsız güvenlik görevlisi ve özel koruma görevlisi alımı için başvuru şartları neler? Güvenlik görevlisi alımı ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte…

 

İŞKUR ÜZERİNDEN BİNLERCE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAK

İŞKUR’un güvenlik görevlisi alımıyla ilgili duyurusu, istihdam alanında önemli bir fırsat sunuyor. İş arayanlar için güvenlik sektöründe çalışma imkanı sağlayacak bu alımlar, işsizlik sorununa çözüm olabilecek niteliktedir. İşte diğer ayrıntılar…

  • 415 silahlı güvenlik görevlisi
  • 2.751 silahsız güvenlik görevlisi
  • 83 özel güvenlik görevlisi

Toplamda 3.249 görevli alımı gerçekleştirilecektir. Başvuracak adaylar için özel ve genel şartlar belirlenmiştir.

 

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELER?

İŞKUR tarafından yayımlanan ilana başvuracak adayların aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,
  • Askerlik görevini tamamlamış veya tecil ettirmiş olmak,
  • Silahlı güvenlik görevlisi başvurularında silahlı özel güvenlik kimlik kartına, silahsız güvenlik görevlisi başvurularında ise silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.
  • Ayrıca, her pozisyon için özel şartlar da talep edilmektedir. Bu özel şartlara ilişkin detaylar İŞKUR tarafından yayınlanan güvenlik görevlisi alımı içeriğinde yer almaktadır.

Başvurular 31 Mayıs tarihine kadar İŞKUR üzerinden online veya şahsen yapılabilecektir. Başvuru işlemi öncesinde talep edilen belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.

İlk olarak, https://esube.iskur.gov.tr/ adresine gidin. Açılan sayfada, “İş Arayan” bölümünden giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda, “İŞ İLANLARI” yazan yere tıklayın. Son olarak, iş arama sayfası karşınıza çıkacak ve buradan ilanlara başvurabilirsiniz.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)