Mersin Haber

CHP’li İsa Çani: ”Toroslar ilçesini örnek bir belediyecilikle yöneteceğiz”

CHP’li İsa Çani: ”Toroslar ilçesini örnek bir belediyecilikle yöneteceğiz”
Yayınlama: 10.12.2023
A+
A-

Mersin’in merkez ilçelerinden Toroslar Belediye başkanlığına talip olan iş insanı İsa Çani, katıldığı bir televizyon programında üretim sektörünün sorunlarına çözüm olacağını dile getirdi. Toroslar Belediyesi’nde mali disiplini sağlamanın önemine değinen Çani, kente değer katmaya devam edeceğini belirtti.

Toroslar ilçesine yapılacak yatırımların Mersin’in dört bir yanına etki edeceğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Toroslar Belediye Başkan Aday Adayı İsa Çani, ilçenin altyapısının hazırlanması ilk işimiz olacaktır dedi. Toroslar ilçesinin gelişmesi için yayla turizmine büyük önem vereceklerini belirten Çani, festivallerle, çeşitli etkinliklerle Torosları cazibe merkezi haline getireceklerini belirtti.

Toroslar ilçesi için tarımsal üretimin modern teknoloji ile daha ileri taşınacağını dile getiren CHP’li İsa Çani, çiftçilere tarımsal destek vererek bölgeye özgü yetişen ürünleri geliştirmeye, tanıtmaya çabalayacaklarını belirtti. Toroslar’da tropikal meyvelerin üretimini arttırarak tarımsal arazilerden azami gelir elde edilmesini sağlayacaklarını ifade etti. Toroslar yaylalarında gerçekleştirilecek festivallerde tropikal meyvelerin tanıtılmasını sağlayacağız. Avokado Festivali gibi çalışmalar yaparak, Mersin’de tarımsal üretimin teşvik edilmesini profesyonel ekiplerle çiftçilerle beraber hareket edeceklerini belirtti.

Toroslar ilçesinde istihdam olanaklarını arttırarak gençleri ve kadınları kent ekonomisine adapte edeceklerini dile getiren İsa Çani,  mali disiplini sağlamış bir Toroslar Belediyesi’nin topluma olumlu yansımalarını göstereceğiz. Ulusal ve uluslararası destekleri gençler, kadınlar ve esnafa cansuyu katarak üreten ve gelişen Toroslar ilçesinin örnek bir model olmasını sağlayacağız.

Toroslar ilçesinin demografik yapısına hakim olduğunu dile getiren CHP Toroslar Belediye Başkan Aday Adayı İsa Çani, hizmet olarak geri bırakılmış ilçeye pozitif ayrımcılık yapacaklarını belirtti. Mersin Büyükşehir Belediyesi ile koordineli hareket edeceklerini belirten Çani, herkesin belediye başkanı olacağının sözünü verdi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!