Mersin Haber

Atsız Afşin Yılmaz kimdir? kaç yaşında ve aslen nereli?

Atsız Afşin Yılmaz kimdir? kaç yaşında ve aslen nereli?
Yayınlama: 19.04.2022
Düzenleme: 19.04.2022 02:25
A+
A-

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 1 Ocak 1975 yılında Mersin’de doğdu. Yılmaz, baba tarafından Mersin’in Toroslar İlçesi Musalılı Köyü ve anne tarafından da Mersin’in Toroslar İlçesi Arslanköylü’dür.

 

Yılmaz; ilköğrenimini Mersin Atatürk İlkokulu’nda, liseyi İçel Anadolu Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayarak Mersin’e döndü.

2000 yılında Mersin Barosunda stajını tamamladıktan sonra avukatlık ruhsatını alan Yılmaz, 2001-2016 yılları arasında Büro-Sen Genel Merkezinde, İsdemir A.ş’de, Kürüm Holding’te avukat, hukuk müşaviri ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Ardından Uluslararası Ticaret ve Finans üzerine Yüksek Lisans yapmıştır.

 

2001-2016 yılları Arasında Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nde ve Uluslararası kurumsal şirketlerde avukat, hukuk müşaviri ve icra kurulu üyesi olarak çalışam Atsız Afşın Yılmaz, ICC Paris’te Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Tahkim eğitimi almıştır.

 

International Chamber Of Commerce (ICC Paris)’te Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve Tahkim eğitimi alan Yılmaz, Almanya, Rusya, Senegal, Arnavutluk gibi ülkelerde dava takibi ve proje yöneticiliği yaptı. Konya Ülkü Ocakları ve Mersin Ülkü Ocakları yönetiminde bulundu. 2017 yılında MHP Mersin İl Başkanlığı görevine getirildi.

 

İyi derecede İngilizce bilen Atsız Afşın Yılmaz, Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Atsız Afşın Yılmaz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den Mersin Toroslar Belediye Başkan Adayı olarak girdiği seçimleri kazanarak belediye başkanı seçildi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)