Mersin Haber

Ak Partili Ali Kıratlı’dan Kemal Kılıçdaroğlu ve Vahap Seçer’e Ağır Eleştiriler

Ak Partili Ali Kıratlı’dan Kemal Kılıçdaroğlu ve Vahap Seçer’e Ağır Eleştiriler
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Mezitli’de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapalı kapılar ardında anlaşma yaptığını belirterek ‘’teröristlerle işbirliği’’ yaptığını iddia etti.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, Mezitli’de pazar yeri ve kırsal mahalle ziyaretleri, esnaf gezisi ve kahvehane toplantıları ile aile ziyaretleri gerçekleştirdi, düğün merasimlerine katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için vatandaşlardan oy isteyen Ali Kıratlı, “Cumhurbaşkanımızı, ABD istemiyor, PKK/PYD istemiyor, FETÖ istemiyor, İsrail istemiyor, AB istemiyor, Yunanistan istemiyor… Ben bunlara baksam bile vallahi hizmetlere bakmadan gider oyumu veririm Sayın Erdoğan’a” diye konuştu.

 

“BAYRAĞIMIZA UZANACAK O ELLERİ KIRARIZ”

 

14 Mayıs’taki seçimlerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden öte bir anlam taşıdığının altını çizen AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Ali Kıratlı, “Sırtımızı Kandile yasladık’ diyenler, şimdi; ‘yüz yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz, cezaevlerinin kapılarını kıracağız ve arkadaşlarımızı serbest bırakacağız’ diyorlar. Kim bunların arkadaşları? PKK’lı teröristler. Daha da ileri gidiyorlar; ‘Selahattin Demirtaş’ı çıkaracağız’ diyorlar. Daha da ileri gidip, ‘Apo’ya özgürlük’ diyorlar. Benim, Mezitlili hemşehrilerim, Mersinli kardeşlerim buna izin verir mi? Vermez, çünkü ben kanımı biliyorum. Cumhuriyetimize, bayrağımıza uzanacak o elleri kırarız biz” dedi.

“CHP VE İYİ PARTİ MİTİNGLERİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ SLOGANLARI ATILIYOR”

 

Karşılarında olan millet ittifakının, halkın milli ve dini değerlerinden uzak, PKK’nın meclisteki siyasi kolu olan HDP ile birlik olduğunu belirten Kıratlı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapalı kapılar ardında anlaşma yaptığını, şimdilerde HDP’lilerin mitinglerde, “Selo’ya özgürlük. Apo’ya özgürlük” çığlıklarıyla, bu anlaşmanın detaylarını haykırdığını, hatta Meral Akşener’in bile mitinglerinde sloganlar attığını söyledi.

VAHAP SEÇER’E ELEŞTİRİ

Ali Kıratlı, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i işçi çıkarması üzerinden eleştirdi. Ali Kıratlı şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu her yerde, ‘Sana söz, yine baharlar gelecek’ diyor. Biz o baharları İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Adana’da Mersin’de gördük. Bundan 4 buçuk yıl önce, ‘Size namus, şeref sözü veriyorum. Büyükşehirleri bize verin, bir tane bile işçi çıkarmayacağım’ demişti. Kendi belediyesi olan Mersin Büyükşehir Belediyesinde Vahap Seçer, 4 binden fazla işçiyi, ‘performans düşüklüğü’ bahanesiyle işinden etti. Bu işçiler ki, vatanına, bayrağına bağlı isimlerdi. Onların, çoluk-çocukları vardı. Aileleri vardı. Kredileri, borçları vardı. Mahkemelerdeler şimdi ve davalarını kazanıyorlar. Peki o işçi kardeşlerimin yerlerine kimleri aldılar biliyor musunuz? Bunlar, İçişleri Bakanlığının soruşturmalarında ortaya çıkıyor. Dağdaki PKK’lıların yakınları alınmış işe. Vahap Seçer bunu Anamur’daki ve Tarsus’taki konuşmalarında söyledi. Ne dedi? Biz bu seçimi, HDP’li kardeşlerimiz sayesinde kazandık. HDP’lilere teşekkür ediyorum’ dedi. İşte 14 Mayıs’taki seçimler tüm bunlar için önem taşıyor. Bu seçimler Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde öte, vatan, millet, bayrak seçimi.” ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!