AK Parti ve MHP’nin, Mersin ve Manisa Yol Haritası Belli Oldu

AK Parti ile MHP, yerel seçim için mutabakata vardı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, AK Parti ile MHP heyetleri arasında yapılan görüşmelerin ardından açıklamalarda bulundu.

AK Parti ve MHP’nin, Mersin ve Manisa Yol Haritası Belli Oldu
Yayınlama: 22.12.2023

Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Mersin Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için gerçekleştirdikleri toplantı sonunda Cumhur İttifakı’nın yol haritası belli oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne MHP adayı çıkacak ve AK Parti destek verecek.

Türkiye 31 Mart 2024 yerel seçimlerine gidiyor. Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ile MHP, yerel seçim için mutabakata vardı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, AK Parti ile MHP heyetleri arasında yapılan görüşmelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Yıldız,31 Mart 2024 seçimlerinde  30 büyükşehrin 28’inde AK Parti adayı, Manisa ve Mersin’de ise MHP adayının destekleneceğini duyurdu.AK Parti ile görüşmelerin mutabakatla yapıldığını kaydeden Yıldız, yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldız, “30 büyükşehirden 28’inde AK Parti, 2’sinde ise MHP aday gösterecek.” ifadelerini kullanarak 2 büyükşehrin Manisa ve Mersin olduğunu söyledi.

MHP’li Yıldız, merakla beklenen  basın açıklamasının devamında ise “Kalan 51 ilin 29’unda ittifak, ortak aday gösterecek.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.