Mersin Haber

Yörük Kızı Söylemez Bozyazı’ya Çıkarma Yaptı

Yörük Kızı Söylemez Bozyazı’ya Çıkarma Yaptı
Yayınlama: 26.04.2023
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Mersin’in öz evladı, yörük kızı Av. Havva Sibel Söylemez, çıkarma yaptığı Bozyazı’yı karış karış gezerek, ilçe sakinleriyle buluştu, kucaklaştı, ahitleşti. Mahalle sakinlerinin evlerine, sofralarına konuk olan yörük kızı Söylemez, kadınlarla sıkma açtı, ayran çırptı, mikrofonu eline alıp gür bir sesle siyasetini yaptı. Kadının her platformda başarılı olabileceğini bir kez daha gözler önüne seren Söylemez, “Seçildiğim takdirde, tüm vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla işbirliği içinde, vatandaşlarımızın hayatlarını iyileştirmek ve daha demokratik bir Türkiye için çalışacağım.” dedi.
14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için Mersin’de ilçe ilçe, köy köy gezip çalmadık kapı, kucaklaşmadık insan bırakmayan AK Parti Mersin Milletvekili üçüncü sıra adayı yörük kızı Gülnarlı Avukat Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına Bozyazı ilçesinden devam etti.
Bozyazı’da çalışmalarına ilçe teşkilatıyla buluşarak başlayan Söylemez’i, partililer büyük coşkuyla karşıladı. AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Seçkin Taş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mevlüt Ok, İl Yöneticileri Bekir Talat Ekiz, Mehmet Kök, ilçe Kadın Kolları Başkanı Safiye Toprak ve ilçe teşkilatı ile birlikte ilçede temaslarına başlayan Söylemez, Cumhur İttifakı Bozyazı Belediye Başkanı MHP’li Mustafa Çetinkaya’yı makamında ziyaret edip, hasbihal etti. Söylemez daha sonra Halk Eğitim ve Kurs Merkezlerindeki kursiyerleri ziyaret ederek, kucaklaştı, kadın girişimcilere devlet tarafından verilen destekleri anlattı. İlçe sınırlarında yurtlarda ve evlerde kalan depremzede aileleri de ziyaret eden Söylemez, talepleri dinleyip, çözümü noktasında yardımcı oldu. Çocuklara hediyeler dağıtarak, yüzlerindeki tebessüm oldu. Daha sonra çilek ve muz seralarında çalışan çiftçileri ziyaret eden Söylemez, mis kokulu Bozyazı çileğini dalından elleriyle topladı. Bozyazı ve Tekmen Toptancı Hallerini de gezerek, esnaf ve çalışanlarla kucaklaşan Söylemez, Tekmen ve Lenger Mahallelerinde, mahalle toplantılarıyla çalışmasını sürdürdü. Mahalle sakinlerinin evlerine, sofralarına konuk olan yörük kızı Söylemez, kadınlarla sıkma açtı, ayran çırptı. Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve üyeleriyle de buluşan Söylemez, Tekeli Mahallesi seçim ofisinin de açılışını gerçekleştirdi.

Bozyazı’dan vatandaşlara seslenen Söylemez, şunları kaydetti:
“Gülnarlı bir Yörük ailenin kızı olarak Mersin’i karış karış biliyorum. Mersin’in sorunlarına hakimim ve bu sorunların çözümü için çalışacağıma söz veriyorum. Seçildiğim takdirde, tüm vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla işbirliği içinde, vatandaşlarımızın hayatlarını iyileştirmek ve daha demokratik bir Türkiye için çalışacağım 14 Mayıs seçimleri ülkemizin dönüm noktası olacak. Bu seçim, ‘Yüz yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz’ diyenler ve onlarla saf tutanlarla, ‘Cumhuriyeti koruyacak ve yücelteceğiz. Ülkemizi daha da yukarılara taşıyacağız’ diyenlerin seçimi olacak. Bizler AK Parti olarak Türkiye’nin geleceği için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 21 yıllık iktidarımızda yaptığımız reformlarla ülkemizi modern bir demokrasiye kavuşturduk. Eğitim, sağlık, ulaşım gibi temel sorunlara yönelik yatırımlarımıza insanlarımızın yaşam kalitesini yükselttik. gerçekleştirdiğimiz sanayi, teknoloji, sağlık, spor gibi çok sayıda açılımlarının ardından, önümüzdeki süreçte de Türkiye’nin istiklal ve istikbalini korumak adına çalışmalarımıza hız vereceğiz. Ulaşmadığımız ve gönlünü kazanmadığımız tek bir vatandaşımız kalmayana dek tüm Mersin’i adımlamaya devam edeceğiz. 21 yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek vererek reformlara öncülük edenler inanıyorum ki yine arkamızda duracaklar.

 
“TERÖR ÖRGÜTLERİ GÜN SAYIYOR”

PKK ve FETÖ terör örgütlerinin mensupları ve askeri faaliyetlerimizden rahatsız olanlar gün sayıyor. Eğitimde, sağlıkta güvenlikte, ulaşımda, tarımda herhangi bir proje vaat ettiklerini duydunuz mu? Tek misyonları güvenliğimizi teröristlere, geleceğimizi emperyalistlere teslim ederek ülkemizi yarım asır geriye götürmektir. Bu millet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 14 Mayıs’ta yeniden seçerek PKK ile iş birliği yapanlara, onlara sessiz kalanlara, bebek katili Öcalan’a özgürlük isteyenlere, özerklik isteyenlere gereken cevabı verecektir. Yıllarca terör illetiyle baş eden ülkemizde terörün kökü kurumuşken, bizim şehitlerimizin kanlarıyla, gazilerimizin emeğiyle aldığımız kazanımlardan vazgeçmemizi istiyorlar. Bu vatanın birliğine, bu ülkenin bütünlüğüne, bu milletin birliğine göz diken kim olursa olsun karşısında terörü ülkemizde yok seviyesine getiren güçlü liderimiz Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.

“MUHALEFETİN HEPSİNİ ÜST ÜSTE KOYUN, YAPTIĞIMIZ PROJELERİN YANINA YAKIŞMAZLAR”

Muhalefetin hepsini üst üste koyun, sadece son birkaç yılda, birkaç ayda açılışını yaptığımız projelerin yanına bunlar yaklaşabilir mi? Bir yandan ülkenin ve milletin geleceğiyle ilgili hiçbir vizyonu, programı, projesi olmayan yedili koalisyon var. Diğer tarafta ise 21 yıllık eser ve hizmetlerini Türkiye Yüzyılı’yla taçlandırmak isteyen biz varız, Cumhur İttifakı var.

“AK PARTİ OLARAK TÜRKİYE’NİN REFAHINA VE GELİŞİMİNE ÖNCÜLÜK ETMEK İÇİN VARIZ”

Seçimler yaklaşırken, hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Söz konusu çocuklarımızın geleceği olduğunda diğer tüm değerlendirmeleri bir kenara bırakıp buraya odaklanmamız gerekiyor. Bu seçimler, çok önemli bir fırsattır. AK Parti olarak Türkiye’nin refahına ve gelişimine öncülük etmek için varız.
Ben 14 Mayıs’ta öncelikle Cumhurbaşkanımız, hem de kendim için çok güçlü bir destek istiyorum. İnşallah hep beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar 13. Cumhurbaşkanı seçeceğiz.”

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)