Mersin Haber

Yeşil Sol Parti’nin Milletvekili Adayları GİŞDER’in Genel Kuruluna Katıldı

Yeşil Sol Parti’nin Milletvekili Adayları GİŞDER’in Genel Kuruluna Katıldı
Yayınlama: 29.04.2023
A+
A-

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayları Ali Bozan ve Adnan Şahin, GİŞDER’in 2’nci olağan genel kuruluna katıldı. Yakın zamanda yaşamını yitiren derneğin Onursal Başkanı Abdusselam Kutlu’ya bir kez daha rahmet dileyen adaylar, yeni yönetimi de tebrik edip çalışmalarında başarılar diledi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekili adayları Ali Bozan ve Adnan Şahin Güvencesiz İşçiler Derneği (GİŞDER)’in 2’inci olağan genel kuruluna katıldı. Programda; HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş ve Akdeniz ilçe yönetimi de adaylara eşlik etti. Kurulda; GİŞDER’in yeni dönem başkanlığına Ayhan Macit seçildi.

MACİT: “GÜVENSİZ İŞÇİLİĞİ GÜVENCELİ HALE GETİRENE KADAR MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Tüm katılımcıları selamlayan Ayhan Macit, dün yaşanan trafik kazasında yaşamını yitiren tarım işçisine Allah’tan rahmet yaralılara da şifa diledi. Macit, yoğunlukla tarım işçilerinin yaşadığı trafik kazalarının önüne geçilmesi için ilgili kurumların gerekli tedbirleri alması gerektiği çağrısı yaptı. Yakın zamanda yaşamını yitiren Derneğin Onursal Başkanı Abdusselam Kutlu’ya da rahmet dileyen Macit, geçmiş dönemde yönetimde yer alan tüm mücadele arkadaşlarına teşekkür etti. Macit, “Güvensiz işçiliği güvenceli hale getirene kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

BOZAN: “NE YAPARLARSA YAPSINLAR, GİDİŞLERİNİ ENGELLEYEMEYECEKLER”

Geçtiğimiz günlerde GİŞDER’i ziyaret edip hoş bir sohbet geçirdiklerini anımsatan Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, güvencesiz işçilerin sorun ve sıkıntılarını dinleyip not aldıklarını söyledi. Bozan, “14 Mayıs’tan sonra tekrardan bir araya geleceğiz ve bu sefer var gücümüzle çözümleri üreteceğiz. Yitirdiğimiz Abdusselam Kutlu’yu da anmak istiyorum. Genç yaşta kaybettik. Ne mutlu kendisine ki arkasında böyle bir miras bıraktı. Yeni seçilecek yönetim, bu mirası daha da ilerilere taşıyacak, buna inanıyorum. Kendilerine de başarılar diliyor ve destek duygularımı iletiyorum” ifadelerini kullandı. Seçim gündemine de dikkat çeken Bozan,” Şu sürece kadar diyorduk ki ‘AKP ve Erdoğan gidecek’. Şundan emin olun; bugünden görünen aslında AKP ve Erdoğan gitmiş” dedi. Son günlerde yaşanan gözaltılara da değinen Bozan, “Bunlar bizim cesaretimizi ve direncimizi asla kırmıyor. Bilakis bizleri mücadeleye daha sarıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, gidişlerini engelleyemeyecekler. Biz kazanacağız, birlikte başaracağız” diye konuştu.

ŞAHİN: “ÜRETMEKTEN GELEN GÜCÜNÜZ BAŞARIYA ULAŞACAKTIR”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Adnan Şahin, derneğin Onursal Başkanı Abdusselam Kutlu’yu rahmetle anarak konuşmasına başladı. Şahin, “Yoldaşları onun bıraktığı yerden bayrağı devralıp en yükseğe çıkaracaktır. Buna inancım sonsuzdur. Çalışan ve bir anlamda da kayıtlarda görünmeyen, çalışması gibi kimi zaman iş kazalarında ölümleri de gizlenen işçilerden oluşan bir dernek burası. Türkiye’nin her yerinde güvencesiz çalışan birçok arkadaşımız var. Ben güvencesiz işçiler derneğinin çok daha güçlenerek büyüyeceğine inanıyorum. Üretmekten gelen gücünüz başarıya ulaşacaktır. Bizler de her daim sizlerle birlikte olacağız” diye konuştu.

ESEN: “HEP BERABER ABDUSSELAM KUTLU’NU MÜCADELE DÜNYASINA SAHİP ÇIKALIM”

Yine Derneğin Onursal Başkanı Kutlu’yu anarak konuşmasına başlayan HDP Akdeniz İlçe Eşbaşkanı Nizar Esen, “Abdusselam arkadaşımız kendi kişisel dünyasını tamamen bizim siyasal dünyamıza katarak var etti. Abdusselam’ın ısrarla yön vermek istediği siyaset şuydu. Bu sokaklarda büyüyen, bu sokaklarda her gün hayatı deneyimleyen, derme çatma evlerde yaşayan ve bütün hayatını işçiliğiyle var eden insanların siyasetimizde yer alması gerektiğini söylüyordu. İşte Abdusselam’ın anısına sahip çıkmak istiyorsak, hep beraber onun mücadele dünyasına sahip çıkalım” dedi.

Yeni yönetime başarılar dileyen Esen, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içerisinde olacaklarını belirtti.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)