Perşembe, Eylül 28, 2023

Yeşil Sol Parti, Mersin’de Seçim Startını Verdi

Yeşil Sol Parti adıyla seçime girecek olan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin’de seçim startını verdi.

HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, “Güçlü bir örgütlenme ve gönül dayanışmasıyla Mersin’in her köşesinde sahada olacağız. 14 Mayıs gecesi, Yeşil Sol Partisi’nin başarısıyla halklarımızla zaferi yaşayacağız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü, il ve ilçe yöneticileri, bileşen parti ve kurum yöneticileriyle 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler üzerine geniş bir toplantı yaptı. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda mevcut siyasi durum değerlendirilmesi ve seçim sürecinde yapılması gerekenler konuşuldu, ardından seçim startı verildi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimin Türkiye’ açısından son derece kritik bir önem taşıdığını ifade eden HDP Mersin İl Eşbaşkanı Bedriye Kuş, “HDP olarak yaşadığımız baskılar bu seçim sürecinde bile sürmektedir. Partimiz seçime gidilen bu kritik süreçte kapatılma-kapatılmama muğlaklığıyla karşı karşıya bırakıldı. Ama biz her dönemde olduğu gibi halklarımızın gücü ve tarihsel birikim ve tecrübemizle bu yönelimlere karşı alternatifimizi oluşturmuştuk. Geçtiğimiz günlerde de Yeşil Sol Parti ile seçime girme kararımızı Eş Genel Başkanlarımız kamuoyuna duyurmuştu. Bu seçim bizler için büyük önem atfediyor. Kayyum zihniyetine, kadın kazanımlarını yok sayanlara, demokrasiyi hiç edenlere, özgürlükleri tanımayanlara, dilleri, kimlikleri, inançları ötekileştirenlere karşı güçlü bir örgütlenme ve gönül dayanışmasıyla Mersin’in her köşesinde sahada olacağız. 14 Mayıs gecesi, Yeşil Sol Partisi’nin başarısıyla halklarımızla zaferi yaşayacağız” dedi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler