Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Adayları Din Alimleriyle Buluştu

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Adayları Din Alimleriyle Buluştu
Yayınlama: 27.04.2023

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayları Ali Bozan, Mustafa Türk ve Hacı Bayram Kızartıcı, din alimleri ile bir araya geldiği kahvaltı programında birliktelik vurgusu yaptı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekili adayları Ali Bozan, Mustafa Türk ve Hacı Bayram Kızartıcı, din alimleri ile kahvaltı programında buluştu. HDP Mersin İl Eşbaşkanları Hoşyar Sarıyıldız, Bedriye Kuş ile HDP Parti Meclisi Üyesi Reşat Aşan ve HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu İslam Masası Çukurova Sözcüsü Mahmut Tanış da programda yer aldı.

“14 Mayıs’ta hepimizin çabasıyla zaferi yaşayacağız”

“14 Mayıs’a kadar hep birlikte sokak sokak, ev ev dolaşıp çalışmamız lazım” diyen Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Ali Bozan, “Enerjimiz yüksek. Halkların desteği ile motivasyonumuz da artıyor. Hep birlikte bu süreci başarıyla taçlandıracağız. Destekleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Katılımcıları selamlayan Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Mustafa Türk, “Siz değerli alimlerimiz, kanaat önderlerimiz bizlere büyük güç katıyorsunuz. Bu süreçte bizlere gösterdiğiniz ve göstereceğiniz destekler için teşekkür ederiz. Birlikte kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Hacı Bayram Kızartıcı ise, “Sizlerin desteklerinin bu seçim sürecine çok büyük katkı sunacağını biliyoruz. Binlerce yol arkadaşımız cezaevlerinde tutuluyor. Bizler tüm engellemelere rağmen var gücümüzle sahalardayız, halklarla buluşuyoruz. Bu süreçte sizlerin destekleri de gücümüze güç katıyor. Güzel günlere hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

Programa katılan tüm din alimlerine teşekkür eden HDP Mersin İl Eşbaşkanı Hoşyar Sarıyıldız, “14 Mayıs’ta hepimizin çabasıyla zaferi yaşayacağız” dedi.

HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu İslam Masası Çukurova Sözcüsü Mahmut Tanış, “Sohbet etmek için bugün bir aradayız. Gönülden desteklerinizin farkındayız. Bize sunacağınız değerli fikirlerinizden dolayı teşekkür ederiz” sözleriyle katılımcıları selamladı.