Mersin Haber

Yeşil Sol Parti Mersin Adayı Bozan, Adıyaman’da Hemşerileri İle Buluştu

Yeşil Sol Parti Mersin Adayı Bozan, Adıyaman’da Hemşerileri İle Buluştu
Yayınlama: 01.05.2023
A+
A-

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Ali Bozan, memleketi Adıyaman’ı ziyaret ederek halklarla buluştu. Buluşmalarda; Yeşil sol Parti’nin depremden etkilenen tüm illerde olduğu gibi Adıyaman’la da dayanışmasının süreceğini ifade eden Bozan, “14 Mayıs’ta enkaza dönmüş iktidarı birlikte değiştireceğiz” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekili adayı Ali Bozan, 6 Şubat’ta yaşanan depremde büyük yıkım yaşayan memleketi Adıyaman’ı ziyaret etti. Yeşil Sol Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Ali Kenanoğlu ve partililerin de eşlik ettiği ziyarette, halk buluşmaları gerçekleştirildi. Program kapsamında; Şambayat beldesi  ile Balyan, Davuthan, Tekpınar, Karaçalı, Çimenke, İncekoz, Tolmaz ve Zivar köyleri gezildi.

Halkların sesine kulak vermeyenler, 14 Mayıs’ta gereken yanıtı verecek”

Depremden bu yana defalarca dayanışma için gidilen Adıyaman’da halklar, program boyunca Yeşil sol Parti adaylarına yoğun ilgi gösterdi. Bozan, hemşerileri ile tek tek el sıkıştı, kucaklaştı, sohbet etti. Bozan, Yeşil Sol Parti’nin bir milletvekili adayı olarak memleketi Adıyaman’ı ziyaret etmenin kendisini heyecanlandırdığını ancak yakın zamanda yaşanan depremde yitirilen canlar, yıkılan evlerin de bu heyecanını hüzne döndürdüğünü söyledi. Adıyaman programına dair açıklama yapan Bozan, “Bugün Adıyaman’da köylerimizi gezdik. Depremzede halkımızı ziyaret ettik. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Yeşil Sol Parti olarak her daim halklarımızın yanındayız. Yani her yerdeyiz” dedi.

Her yönüyle çözümsüzlüğe dönüşmüş iktidarın artık gidici olduğunu da sözlerine ekleyen Bozan, “Biz bu iktidarın halklardan taraf olmadığını yalnızca bu 6 Şubat depreminde değil, daha önce pratiklerinden biliyoruz. Bu ülke 6 Şubat’ta büyük bir deprem yaşadı ama en büyük depremi de iktidarın çözümsüzlüğü ile yaşadı. İnsanlarımıza zamanında yetişilmedi. Geç kalındı. Hala bile eksiklikler var. Hala bile insanların talepleri var. Bu ülke halklarıyla güçlü bir ülkedir. Bu ülke, Saraydan izleyerek yönetilmez. Halkın içinde olmayanlara, halkın sesine kulak vermeyenlere sandıkların kurulacağı o büyük günde, halklar kendi iradesiyle gerek yanıtı verecek. Bizim Yeşil Sol Parti olarak dün olduğu gibi bugün de yarın da halklarla dayanışmamız sürecek. Ama önce hep birlikte 14 Mayıs’ta enkaza dönmüş iktidarı birlikte değiştireceğiz” diye konuştu.

“Halklar, 14 Mayıs’ta iktidara güzel bir cevap olacaktır”

Yeşil Sol Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Ali Kenanoğlu da Bozan’a ziyaretleri için teşekkür ederek, “Balyan bölgesinin evladı Mersin Milletvekili adayımız Ali Bozan bugün bize desteğe geldi. Hep birlikte Adıyaman’da sesimize kulaklarını tıkayan iktidarı göndermek için seçim çalışması yürütüyoruz. Eminim ki halklar, 14 Mayıs’ta iktidara güzel bir cevap olacaktır. Birlikte kazanacağız” dedi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)