Mersin Haber

Yerel Seçim Anketleri: Adana, Nevşehir, Uşak ve Isparta’da son durum açıklandı

Yerel Seçim Anketleri: Adana, Nevşehir, Uşak ve Isparta’da son durum açıklandı
Yayınlama: 10.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Türkiye, 31 Mart tarihinde yerel seçimler için sandık başına giderken ORC Araştırma şirketi, Uşak, Adana, Nevşehir ve Isparta’da gerçekleştirdiği seçim anketlerinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım sürüyor. Son olarak ORC Araştırma şirketi, Uşak, Adana, Nevşehir ve Isparta’da seçim anketi gerçekleştirdi.

UŞAK YEREL SEÇİM ANKET SONUCU

Uşak’ta yapılan yerel yönetimler araştırmasında seçmenlere, “Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?” sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 32,5 AK Parti’nin adayı Mehmet Çakın dedi; yüzde 30,9 İYİ Parti adayı Muhammet Gür, yüzde 21,9 CHP adayı Özkan Yalım, yüzde 10,1 kararsızım derken; diğer adaylara oy verenlerin oranı da yüzde 4,6 oldu.

ADANA YEREL SEÇİM ANKET SONUCU

Adana’da yaşayan seçmenlere, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?” sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 34,1 CHP’nin adayı Zeydan Karalar derken; yüzde 27,7 AK Parti’nin adayı Mehmet Kocaispir, yüzde 24,5 İYİ Partili Ayyüce Türkeş, yüzde 4,5 DEM Parti adayı Mahfuz Güleryüz dedi. Yüzde 6,7 kararsız kalırken, diğer isimlere oy verenlerin oranı yüzde 2,5 oldu.

NEVŞEHİR YEREL SEÇİM ANKET SONUCU

Nevşehir’de yaşayan seçmenlere, “Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?” sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 30,6 ile İyi Parti’nin adayı Rasim Arı önde olurken, onu yüzde 24,1 ile AK Parti’nin adayı Mehmet Savran takip etti. Yüzde 19,8 MHP’li Adnan Doğu, yüzde 15,2 CHP’li Mehmet Bilgin dedi. Yüzde 7,8 kararsız olduğunu söylerken, diğer adaylara oy vereceklerin oranı yüzde 2,5 oldu.

ISPARTA YEREL SEÇİM ANKETİ SONUCU

Isparta’da seçmenlere, “Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?” sorusu yöneltildi. Katılımcıların yüzde 28,8 AK Parti’li Şükrü Başdeğirmen dedi. Onu hemen ardından İYİ Partili Ahmet Tural yüzde 27,2 ile takip etti. Yüzde 19,2 MHP’li Ziya Günaydın, yüzde 15,4 CHP’li Atakan Yazgan dedi. Kararsızların oranı yüzde 6,5 olurken, diğer adaylara oy vereceğini söyleyenlerin oranı da yüzde 2,9 oldu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.