Yenişehir’de CHP adayı kim olacak: Halk Abdullah Özyiğit’ten memnun mu?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olarak nitelendirilen Yenişehir İlçesi’nde CHP adayı tekrar Abdullah Özyiğit mi olacak ve halkın mevcut belediye başkanı Abdullah Özyiğit’ten mennun mu?

Yenişehir’de CHP adayı kim olacak: Halk Abdullah Özyiğit’ten memnun mu?
Yayınlama: 28.12.2023
Düzenleme: 29.12.2023 00:14

31 Mart 2024 yerel seçimlerine doğru giderken yıllardır Mersin’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olarak nitelendirilen Yenişehir İlçesi’nde CHP adayı tekrar Abdullah Özyiğit mi olacak ve halkın mevcut belediye başkanı Abdullah Özyiğit’ten memun mu? 

YENİŞEHİR CHP’DE ADAY ADAYLIĞI BOLLUĞU YAŞANAN İLÇELERDEN BİRİ OLDU 

Mevcut belediye Abdullah Özyiğit CHP’nin Mersin’de en güçlü olduğu ilçe konumunda olan Yenişehir’de bir dönem daha görev almak istediğini belirtip başvuru yaptı.Yenişehir’de sürpriz olan gelişme ise 3 dönem belediye başkanlığı yapan İbrahim Genç’in tekrar aday adaylık başvurusu yapması oldu. Kadın aday adayları arasında en fazla ön plana çıkan  Göher Eliaçık Şahin aday adayı olduğu ilçede birbirinden güçlü aday adayları büyük bir rekabet halinde seçimlere doğru gidiyorlar. Burhan Tekniker başta olmak üzere , Haşim Tuluk , Yücel Ceylan  ve Ahmet Arıcan kendini halka tanıtarak projelerini ve kendilerini anlatmaya çalışıyorlar.

HALK BAŞKAN ÖZYİĞİT’TEN MENNUN MU?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin etkin olduğu ilçelerden biri olan Yenişehir’de halk yeterince hizmet alabiliyor mu Abdullah Özyiğit başarılı bir profil çizdi mi? Mersin’de yayın yapan bir İnstagram hesabına konuşan vatandaşlar Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile ilgili görüşlerini paylaştı. 5 yıldır belediye başkanı olan Özyiğit’in büyük proje olarak Alanya sokağını trafiğe  kapatması ve motosiklet ve bisikletten yürünemediği, Eğriçamda kentsel dönüşümde başarı sağlanamadığı ve halk alt yapı yetersizliğinden şikayet ediyor oy veriyoruz lakin oy verdiklerimiz bizlere aynı şekilde hizmet sunmakta geri kalıyorlar. Bu şekilde olması bizler üzüyor ifadelerinde bulundular.

Mezitli’de Neşet Tarhan dönemi sona mı eriyor? Yeni başkan adayı kim olacak?

Kimi partililer ve halkta hizmetlerden memnun olduğunu bir daha CHP kimi aday gösterirse yine oy vereceğini dile getirdiler.

CHP YENİŞEHİR’DE BİR DAHA ÖZYİĞİT DİYECEK

Mevcut belediye başkanı Abdullah Özyiğit yaptığı ve yapamadığı çalışmalarıyla kendi aday adaylarının bile eksikliklerini açıkça dile getirmesi,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kamuoyu tarafından  Abdullah Özyiğit’i işaret ederek değitirilip kadın aday seçilmesi çağrısında bulunduğu da bilinmesine rağmen aldığımız kulis bilgilerine göre tekrar Yenişehir ilçesinden belediye başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Adaylığının ilk Parti Meclisi toplantısından sonra veya en geç ondan sonraki PM’de açıklanacağı bildiriliyor.

Kaynak: ÖZEL HABER

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.