Mersin Haber

Yenişehir Belediyesi Hatay’da Çevre Temizliği Çalışmalarına Destek Veriyor

Yenişehir Belediyesi Hatay’da Çevre Temizliği Çalışmalarına Destek Veriyor
Yayınlama: 11.02.2023

Depremin yaralarını sarmak için seferber olan Mersin Yenişehir Belediyesi,  hem Mersin’e gelen hem de deprem bölgesindeki yurttaşlara ihtiyaç malzemesi ulaştırırken, bölgedeki temizlik çalışmalarına destek veriyor. Hatay’ın Samandağ ilçesine 2 çöp toplama kamyonu ve temizlik ekipleri gönderen Yenişehir Belediyesi, ilçede temizlik çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor.

Yenişehir Belediyesi, deprem bölgesindeki olumsuzlukları en aza indirmek ve yurttaşların sağlığını korumak amacıyla çevre temizliği çalışmalarına ekipleriyle destek veriyor. Bölgedeki salgın ve hastalık riskine karşı harekete geçen Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Samandağ’da yoğun mesaiyle çalışıyor.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

İlçede devam eden temizlik çalışmalarını sosyal medya hesaplarından paylaşan ve dayanışmaya dikkat çeken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Temizlik işleri ekiplerimiz ve çöp toplama araçlarımızla Hatay Samandağ’dayız. Personelinin büyük bölümü depremden etkilenen Samandağ Belediyesi ile dayanışma içerisindeyiz. Bölgedeki yurttaşlarımızın yararlarını sarmak için özveriyle görev yapan Yenişehir’in emekçilerine kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)