Mersin Haber

Yeniden Refah Partisi Akdeniz Adayı Mustafa Tekbaş 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı

Yeniden Refah Partisi Akdeniz Adayı Mustafa Tekbaş 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı
Yayınlama: 18.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Yeniden Refah Partisi Akdeniz İlçe Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Tekbaş Belediye, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Adayı Mustafa Tekbaş mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum.” sözüne inançla, bir milletin, vatan sevgisi, kardeşliği, birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya kanıtladığı bir mücadelenin göstergesidir.

109 yıl önce bugün “Çanakkale Geçilmez” dedirten kahramanlarımız, vatana sahip çıkma ve özgür yaşama kararlılığımızı güçlü bir inançla ortaya koymuş, tüm dünyada bu milletin var oluş iradesinin yıkılamayacağını kanıtlamıştır.

Bu yüzden Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün de en güçlü ilham kaynaklarından biri olmaya devam edecektir.

Bugün, bizlere düşen en büyük görev ise atalarımızın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmak, Çanakkale ruhunun, heyecanını ve kararlığını her zaman yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğruna canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.