Cuma, Eylül 22, 2023

Vahap Seçer’den ”Mersin KYK Kız Yurduna Yerleştirilen Suriyeliler” Hakkında Açıklama

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kente getirilip Kırıkkaşık Kız Yurdu’na yerleştirildiği iddia edilen mülteciler konusunda açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Mersin Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı olan Kırıkkaşık Kız Yurdu’na mültecilerin yerleştirilmesi gündem olmuştu.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yerleştirilme olmadığı ve başka şehirlere gönderileceği belirtildi. Daha sonra Mersin Valiliği koordinesinde kente getirilen depremzedeler Konya’ya gönderilmeye başlandı.

Konuyla ilgili Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklama yaptı. Başkan Seçer, yayınladığı açıklamasında KYK Kız Yurduna yerleştirilen depremzedelerin tahliyesine başlandığını ifade etti. Seçer, Mersin’e gelişlerinin devam ettiğini ve şehrin bu yükü kaldırmayacağını ifade etti.

Başkan Seçer’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklaması şöyle: ‘’Kamuoyunu meşgul eden ve benim de yakından takip ettiğim KYK Kız Öğrenci Yurdu’na yerleştirilen Suriye’den gelen sığınmacıların tahliyesi, şu an belediyemizin otobüsleri ile valilik tarafından yapılmaktadır. Ancak şehrimize gelişleri devam etmektedir. Mersin bu yükü taşıyamaz’’ şeklinde konuştu.  

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler