Mersin Haber

Vahap Seçer’den ‘Bar Açtı’ diyen eski bakana tepki

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılından itibaren Mezitli ve Yenişehir sahillerinde açtığı 20 kafeden beşinde bira da servis edilmesi bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından “belediye seçimden sonra bar açtı” denilerek paylaşıldı.

Vahap Seçer’den ‘Bar Açtı’ diyen eski bakana tepki
Yayınlama: 17.04.2024
Düzenleme: 21.04.2024 19:08
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediye tarafından açılan kafeleri ‘belediye bar açtı’ diyerek hedef gösteren eski bakan Mustafa Varank’a tepki gösterdi. Eski Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da sosyal medyadan yaptığı açıklamada belediyenin gençleri kötü alışkanlığa teşvik ettiğini ileri sürerek kafeleri hedef gösterdi.

Vatandaşlar tarafından olumlu karşılanan mesele, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında AK Parti’li bir meclis üyesi tarafından yeniden gündeme getirildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de bunun üzerine konuyla ilgili açıklama yaptı. Seçer, “Sosyal medyanın arayıp da bulamadığı, ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi seçimden sonra bar açtı’ gibi haberler var. Maalesef bu ülkeyi hangi bakanlar yönetmiş, ülkeyi partisi ne duruma getirmiş üzülerek bunları izliyoruz. Biliyorsunuz sosyal medya siyasetçileri yanlışa sürüklüyor. İki retweet, birkaç beğeni almak için, bir gazete haberi, bir sosyal medya mesajı hemen onları harekete geçiriyor. Acaba rakibe nasıl bir salvo yapsam, taraftarlarım tarafından alkışa tutulsam diye koca Sanayi Bakanlığı yapmış, koca olan o makam kişiler değil, bir eski bakanın twitiyle tekrar gündeme geldi. Ben de bu trajikomik vakayı izledim” diye konuştu.

“Büyükşehir’in, 20 yerleşik, 3 de mobil olmak üzere toplam 23 kafesi var”

Son günlerde sosyal medyada ve haberlerde yer edinen Büyükşehir’in seçimden hemen sonra alkollü işletme açması ile ilgili iddialar hakkında konuşan Başkan Seçer, Büyükşehir’in seçimden hemen sonra alkollü işletme açmadığını belirtti. Büyükşehir’in 20 yerleşik, 3 de mobil olmak üzere toplam 23 kafesi olduğunu hatırlatan Seçer, “2020’den bu yana başta sahilimiz olmak üzere muhtelif yerlerde de kafelerimiz var. İçkili yer krokisi içerisinde olan da 5 kafemiz var. Biz buralarda hafif alkollü içeceklere müsaade ettik. Yani hafif alkollü içki içmek isteyenler o kafeyi kullanır, istemeyenler bir başka kafeyi kullanır. Kahvaltı etmek isteyenlere göre de, maç izlemek isteyenlere göre de çay-kahve içmek, çocuklarıyla zaman geçirmek isteyenlere göre de uygun kafemiz var” dedi.

“Mersin özgürlükler kentidir”

Mersin’in özgürlükler kenti olduğuna vurgu yapan Seçer, “Buraya şehir dışından farklı nedenlerle insanlar geliyor, iş için geliyor, turistik gezi amaçlı geliyor. Burada spor turnuvaları oluyor, onun için geliyor. Mersin’i bir hayat biçimine ve anlayışa mahkûm edemezsiniz. Burası özgürlükler kenti” diye konuştu. Büyükşehir’in halktan aldığı vergileri kullanarak sadece ve sadece halkın yararına uygun hizmet ve projeler ürettiğini belirten Seçer, “Bizim belediyemiz yurttaşlarımızın eğitim, sağlık, kültür, spor alanında daha fazla var olmaları için sizden aldığı vergilerle bu kaynakları harcayan bir belediye. Bu anlamda da çıkan bu spekülatif haberlere pek kulak asmamanızı ve doğruları bizden öğrenmenizi istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.