Mersin Haber

Vahap Seçer Mersin’den Ülke Gündemini Belirliyor!

Vahap Seçer Mersin’den Ülke Gündemini Belirliyor!
Yayınlama: 01.05.2024
Düzenleme: 01.05.2024 00:16
A+
A-

31 Mart Seçimlerini kazanan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Vahap Seçer, çalışmaları ve projeleriyle ülke gündemine oturmaya başladı. Hemen herkesin hemfikir olduğu ve inkar edemediği bir husus var ‘’başkan Seçer, iyi çalışıyor’’. Zaten Mersin halkı bu kanaate sahip olduğundan dolayı, son seçimde Vahap Seçer’i rekor bir oyla başkan yaptı. Tarihe altın harflerle kazınan zaferin yasını tutanlar da mevcut, doğal olarak. İstisnasız, CHP’li belediye başkanlarına yaptıkları ‘’yıpratma’’ görevini, sayın Vahap Seçer’e karşı da uyguluyorlar. Ciddi ciddi.

 

PERİŞAN HALDELER; BİR BİLSENİZ

 

Seçim sonucunun rakip partiler cenahında oluşturduğu travmanın boyutunu tahmin edemezsiniz! Çok gerginler. Ellerinden gelen bir şey yok; ancak yıpratma politikasını uygulamaya başladılar. Bu çerçevede belediye başkanlarını ve çalışmalarını adım adım takip ediyorlar. Kusur arıyorlar. Lakin, karşılarında CHP tarihinin en olgun ve yetenekli belediye başkanları var. Bunun farkındalar. Seçim öncesinde aile şecerelerine kadar didik didik incelenen başkanlar, tahmin edemedikleri kadar temiz ve kirli bir işe bulaşmamışlar. CHP aklı, iktidara giden yolda sağduyulu ve profesyonel hareket ediyor. Neyse konumuza dönelim. Şuan ellerinde gündeme taşıyacakları bir husus kalmadığından kara çalma adına belediye çalışmalarını küçümsemeye başladılar. Ancak toplumda nezdinde ciddiye alınmayan küçümseyici algıları, temcit pilavı gibi gündemde tutmaya başladılar.

 

VAHAP SEÇER HEDEFTE

 

Başkan Seçer’in hedefe alındığını görüyoruz; çünkü acıların en büyüğünü yaşatan kişinin ilk hedef olması doğal… Önce toplumun gözünden düşürüp günü gelince de ‘’terör iltisaklı’’ iftirası ile kamuoyu oluşturacaklar. Ancak tutmaz! Son dönemlerde CHP-DEM Parti ittifakı iddiası ile ‘’terör’’ vurgulu haberler sıklıkla gündemde tutuldu; ancak Mersin halkı sandıkta yanıtını verdi. Yani Başkan Seçer, CHP-Dem Parti oy oranının toplamından daha fazla oy alarak tüm algıları çürüttü. Ortada bir ittifak varsa o da halk ittifakıdır. Şimdi algıcıların yeni stratejisi ortaya çıkıyor: küçük göster, itibarsızlaştır ve kendini yücelt… Bir sonraki seçime kadar benzer strateji üzerinden nice hadiseye şahit olacağız.

 

SEÇİM TARTIŞMALARI BİTMEDEN BAŞLADILAR

 

31 Yerel Seçimlerinde yaşadıkları başarısızlıkları gündeme almak ve çözüm üretmek yerine CHP’li belediyeleri küçümsemeye başlayanlar, ‘’İstanbul Takipte’’ isimli sosyal medya hesabı üzerinden algılara girişiyor. ‘’Yerel Halk’’ tanımını kullanan Ekrem İmamoğlu kınanırken, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e tek laf edilmiyor. Sahi bu tanımda sıkıntılı durum nedir? İnsanların dillerine sansür vurma derdinde misiniz? Suç teşkil eden cümle için harekete geçmesi gereken yargı mercii değil midir? Daha ne! Vahap başkan için İstanbul’dan paylaşım yapan bu sosyal medya mecrası 10 liraya satılan üç çeşit yemek için şu ifadeleri kullandı: ‘’Geçtiğimiz günlerde bu konuya değinmiştik. Tekrar üzerinde durmakta fayda var. Mersin Büyükşehir Belediyesi 3 çeşit yemeği 10 TL’ye vatandaşa satıyor. Ve bunu vatandaşa yardım ediyoruz adı altında trollerine paylaştırıyorlar. Altına yapılan yorumları görünce insan ister istemez gülüyor. AK Parti’li belediyeler ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz yemek hizmeti sunuyor. Bu yemekleri evlerine kadar götürüyorlar. Sadece yemek hizmeti değil. Bakıma muhtaç evinde kendi işini göremeyen vatandaşlarımızın evlerine temizlik için personel gönderiyor. Yaşlılarımız için tıraş hizmeti veren belediyelerimiz bile mevcut.’’ Ne ilginçtir ki bu paylaşımın yapılmasını isteyen kişiler, CHP’li belediyelerin yaptıkları hizmetten bihaber! Çok acı!

 

SORUYORUM, SIKI DURUN

Mersin’de hangi AK Partili belediye ücretsiz yemek hizmeti verdi? Memleketteki zam furyasını ve hayat pahalılığını alın; verdiğiniz yemeğin ücretini de alın bir zahmet! Milletin, içerisine düştüğü fakirlikte ve yoksullukta tartışma haline getirdiğiniz konuya bir bakın! Bu millet, sizin saçma tartışmalarınız ve yüzsüz tutumlarınıza dikkatini ve farkındalığını emanet edecek değil! Millet cebine bakıyor, algılara değil. Bugüne kadar kaç AK Partili belediye ücretsiz yemek verdi? Sayın onları! Maddi açıdan sınırlı bütçelerle yağında kavrulan CHP’li belediyelerin sosyal yardım ve destek çalışmalarına engel olmayın, başka ihsan istemez. Dışarıda yemek yemeyi lüks olmaktan çıkarın ve insanlara maddi refah sağlayın, CHP’li belediyelerin 10 liraya yemek çalışmalarını, sonra küçümsersiniz! CHP’li belediyelerin bu çalışmaları, daha önce miras bırakılan milyonlar ve milyarlarca borca rağmen sürecek. Hem de artarak. Başkan Seçer, bu dönemde sosyal yardım ve destek projelerine olan bütçeyi korkunç bir şekilde artırıyor. Başkan Çıldırmış olmalı. Milletin parası, millete gidiyor. Bundan duyulan rahatsızlık ve yapılan şikâyet niye?

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.