Mersin Haber

Vahap Seçer, Mersin Kamuoyunun Merak Ettiği Soruları Cevapladı

Vahap Seçer, Mersin Kamuoyunun Merak Ettiği Soruları Cevapladı
Yayınlama: 14.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, tv100’ün ses getiren programlarından Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı’nda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Taksim Meydanı’nda yayınlanan programda çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Seçer, ‘ne DEM’le ne de İYİ Parti” ile temas içerisinde olmadığını söyledi. Burcu Köksal’ın ‘Biz belediyeleri DEM’le yönetmeyeceğiz’ dedi bununla ilgili görüşünüz nedir?” sorusuna Seçer, “Kendi düşünceleridir. Vatandaş hangi siyasi patiye oy vermiş olursa olsun benim kapım sonuna kadar açıktır” dedi.

 

KİMSEYLE TEMASIM YOK

Mersin’de ‘’kent uzlaşısı’’ olarak tanımlanan bir siyasi ittifakın olup olmadığına dair sorulan soruya sayın Seçer, ‘’ne İYİ Parti ne de DEM’le temas içinde değilim’’ yanıtını verdi. Başkan, kamuoyunun gündemini meşgul eden ve uzun zamandır gündemde tutulmaya çalışılan ‘’Mersin’de DEM Parti ile CHP ittifak halinde’’ şeklindeki iddiaların birer algı olduğunun altını çizdi. ‘’Kent uzlaşısı’’ kavramının kendisine ait olmadığını, DEM Parti’ye ait olduğunu vurgulayan Vahap Seçer, açıklamasının devamında ‘’burada sanki bir at pazarlığı gibi bir pazarlık yapılmış da ortaya böyle bir tablo çıkmış gibi bir düşünce içerisinde olmanın yanlış olduğunu düşünüyorum, açıkçası’’ dedi. Böylece kapalı kapılar adında DEM Parti ile pazarlık, paylaşım ve ittifak yapıldığı bilgilerinin yanlış olduğunu belirtti.

 

“NE İYİ PARTİ NE DEM’LE TEMAS İÇERİSİNDE DEĞİLİM”

 

Vahap Seçer, Gazeteci Gürkan Hacır’ın “Sizin 2019’daki seçim galibiyetinizin altında DEM’in aday çıkarmaması da var. Şimdiki tablo nedir ve bu kent uzlaşısı modeli ne demektir?” sorusunu şöyle cevapladı: “Bu hem DEM’in hem de CHP’nin Genel Merkez düzeyinde bazı temasları oldu. Belki de bizim bilmediğimiz diğer partiler de temaslarda bulundu DEM’le ya da diğer partilerle ama netice itibarıyla ben kentin belediye başkanı olarak bu temasların içerisinde değilim. Kent uzlaşısı kavramı bana ait bir kavram değil. Daha çok DEM siyasetçilerinin kullandığı bir kavram.” dedi.

 

“Burcu Köksal ‘Biz belediyeleri DEM’le yönetmeyeceğiz’ dedi bununla ilgili görüşünüz nedir?” sorusuna Seçer, “Afyon büyükşehir belediye başkan adayımız aynı zamanda grup başkanvekilimiz, kendi düşünceleridir. Ben Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak partiler üzerinden bir değerlendirme yapmıyorum. Vatandaş hangi siyasi patiye oy vermiş olursa olsun benim kapım sonuna kadar açıktır.” yanıtını verdi.

 

MERSİN’DEKİ TABLOYU AÇIKLADI

Başkan Seçer’e yöneltilen 2019 seçim sonuçlarındaki başarılı sonucun önümüzdeki seçimlerde de mümkün olup olmadığı sorusu, başkan Seçer tarafından ‘’2024 yerel seçimlerindeki sonuçlar da 2019’daki gibi olumlu sonuçlanacak’’ şeklinde değerlendirildi.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.