Vahap Seçer, Devlet Bahçeli’ye Siyasi Ders Verdi

Vahap Seçer, Devlet Bahçeli’ye Siyasi Ders Verdi
Yayınlama: 01.11.2022

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Cumhuriyet Bayramında yaptığı konuşmadaki bazı ifadeleri gündeme getirerek CHP’li başkanı tehdit etmiş, hakarette bulunmuştu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in bir konuşmasını çarpıtarak Seçer’i hedef aldı. Vahap Seçer, MHP Genel Başkanının tehdit ve hakaretlerine aynı üslupla cevap vermeyeceğini söyledi ve ekledi: “Cevabımı Mersin’e hizmetlerimle ve halkımızın desteğiyle sandıkta vereceğim.”

Vahap Seçer, Devlet Bahçeli'ye Siyasi Ders Verdi Mersin Haber

 

CHP’li Seçer Bahçeli’nin sözlerine sosyal medya üzerinden cevap verdi. Seçer akşam saatlerinde ‘’Bugün Sayın Devlet Bahçeli şahsıma yönelik hakaret, tehdit ve ithamlarda bulundu. Belediye başkanı olarak bir partinin genel başkanına aynı üslupla cevap vermem siyasi ahlakıma sığmaz. Cevabımı Mersin’e hizmetlerimle ve halkımızın desteğiyle sandıkta vereceğim. Milletimizin takdirine” şeklinde bir paylaşım yaparak cevap verdi.

 

VAHAP SEÇER NE DEMİŞTİ?

MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından konuşmasının bir kesiti ile hedefe konan Başkan Seçer Cumhuriyet Bayramındaki konuşmasında şunları söylemişti:

 

“Biz, mecbur kalınmadıkça savaş cinayettir diyen Atatürk’ün izindeyiz. Vizyona bakın. Gözlerim yaşardı. İkinci yüz yıl vizyonu tank, top, İha, siha, vur, kır, öldür, kahramanlık türküleri… Cumhuriyet bunun için kurulmadı. Cumhuriyet medeniyet projesidir. Barış projesidir. Demokrasi projesidir. Eğitim, çağdaşlık projesidir. Onun için kuruldu. Ülkemin geldiği duruma üzülmemek mümkün değil” demişti.