Mersin Haber

Vahap Seçer: Bu İktidarın Değişmesini İstiyorum!

Vahap Seçer: Bu İktidarın Değişmesini İstiyorum!
Yayınlama: 27.04.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silifke İlçe Başkanlığı’nda parti örgütü ile bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yaklaşan seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Belediye başkanlığı ikbalinden ziyade ülkenin geleceği adına mevcut iktidarın değişmesini istediğini dile getiren Başkan Seçer, Millet İttifakı’nın iktidara gelmesi halinde ülkenin rahat edeceğini vurguladı. Seçer, “Ben eminim 15 Mayıs’ta mutlu ve huzurlu olacağız” diye konuştu.

14 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti seçim tarihinin en önemli seçimi olduğunu ifade eden Seçer, “14 Mayıs; Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi seçimleri içerisinde çok partili dönemde yaşanan seçim süreçlerinin en farklısı, en önemlisi, en ilgi çekeni ve ilk kez de farklı yöntemlerle yapılacak olan seçimi. Bir tarafta Başkanlık Sistemi, diğer tarafta parlamento oylanacak, milletvekili seçilecek. Bir tarafta ittifaklar var, bir tarafta ittifakla ortak liste adayları var. Vatandaş bir metrelik bir pusulaya damga vuracak. Türkiye’de ilklerin olduğu bir seçim” diye konuştu.

 

Hem Silifke’de hem Mersin’de CHP’nin 1. parti konumunda olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Bizde 2018 seçimlerine göre çok anlamlı oy artışı var. Bunun nedenleri Türkiye konjonktürü ve CHP’li belediyelerin başarılarıdır” dedi. Belediye oyları ile ilgili de değerlendirme yapan Başkan Seçer, “Çıkacak sonuçları göreceksiniz. Biz Silifke ölçeğinde ilçe belediye seçimlerinde 1. partiyiz şu an. Büyükşehir’de yine 1. partiyiz. Ama işin içine aday ismi girdiği zaman mutlaka fark ediyor. Mevcut Belediye Başkanınızın ismi girdiği zaman, oy oranları tabi ki farklı olacak. Belediye son derece önemli. Vatandaşa ulaşabildik, vatandaşa gittik, bize oy vermeyen köylere girdik” dedi.

 

“Yarın seçim olsun yine kazanırız”

Silifke’de çıkacak seçim sonuçlarından beklentisinin son derece yüksek olduğunu da kaydeden Başkan Seçer, belediye seçimlerinde de başarı göstereceklerini ve belediyeyi kazanacaklarını vurguladı. Başkan Seçer, “Yarın seçim olsun yine kazanırız. İktidar olursak hayli hayli kazanırız” dedi.

 

“Bizim kapsayıcı ve kucaklayıcı bir anlayışımız var”

Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlerden de söz eden Başkan Seçer, “Vatandaşımızın grup yolunu yaptık, hastasına evde baktık, pandemide yemeğini götürdük, gencine dershanemizi açtık. Öğrendi değil mi şimdi CHP’yi? Büyükşehir kazanıldı, bakın ne güzel oldu. Bizim kapsayıcı ve kucaklayıcı bir anlayışımız var. Bunu ben söylemiyorum, anketler söylüyor. Burası Silifke, alın bir kâğıt kalem, çıkın sokağa, çetele tutun. CHP’li Büyükşehir nedir sorun. Oyumuzun en zayıf olduğu yere gidin. Ne kadar hizmet, insana şefkat ve insana kendisini iyi hissettirme varsa, siyaset, o kadar başarıdır” diye konuştu.

 

“Bu iktidarın değişmesini istiyorum”

14 Mayıs seçimlerine yaklaşık 2 hafta kadar bir süre kaldığını da sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Ben belediye başkanıyım. Belediye başkanlığı ikbalimden önce ülkem adına bu iktidarın değişmesini istiyorum. Bunu dillendiriyorum. Bunun için de koşturuyorum. Bize yaraşan budur, Kemal Bey’e, Sayın Genel Başkanımıza oy isteriz” ifadelerine yer verdi.

 

“15 Mayıs’ta mutlu ve huzurlu olacağız”

Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 4 yılda birçok engellenme ile karşı karşıya geldiğini ve zorlu süreçlerden geçtiğini aktaran Başkan Seçer, “İktidara gelelim, ülke de rahata ersin, bizler de. Mutlu olalım, huzurlu olalım ve ben belediye başkanı olarak artık rahat çalışayım. Benim 4 yıldır çektiğim karşısında sabır taşı olsa çatlardı. Hiç olmazsa destek gelsin, destekten vazgeçtik, adalet gelsin. Benim arzum; ‘Burada da bir adam var, gecesini gündüzüne katıyor. Adaletli olalım bu adama, hakkını verelim’ diyen bir yönetim gelsin. Ben eminim 15 Mayıs’ta mutlu, huzurlu olacağız. Diyeceğiz ki; ‘Artık yeni bir dönem başlıyor’. Ama asıl iş ondan sonra başlıyor. Evelallah onun da altından kalkarız. Bizler güçlü, birikimli, liyakatli siyasetçileriz” dedi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!