Mersin Haber

Vahap Seçer Belediyeciliği İle Mersin Daha Yeşil Artık

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in çevreci ve doğaya karşı gösterdiği hassasiyet kentin dört bir yanını yeşile büründürdü

Vahap Seçer Belediyeciliği İle Mersin Daha Yeşil Artık
Yayınlama: 13.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:52
A+
A-

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, göreve geldiği günden beri ‘’Yeşil Bir Mersin’’ için gösterdiği çabalarının meyvelerini alıyor. Başkan Vahap Seçer’in görevlendirdiği, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından son yıllarda yapılan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile kent, adeta bir doğa harikasına dönüşüyor. Parklar ve bahçeler, şehrin her köşesine yayılmış bir huzur kaynağı olarak öne çıkıyor. Tarsus’tan Gülnar’a, Anamur’a kentin dört bir yanında yeşillendirme faaliyetleri meyvelerini alıyor.

 

 

VAHAP SEÇER BELEDİYECİLİĞİ İLE MERSİN’DE YEŞİL ALANLAR ARTIYOR

 

2019 yılında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Vahap Seçer’in çevreci ve doğaya karşı gösterdiği hassasiyet kentin dört bir yanını yeşile büründürdü. Mersin, Akdeniz’in mavi suları ile Toros Dağları’nın heybetli manzarası arasında uzanan bir şehir. Mersin’de yaşayan vatandaşlar mavi deniz ile yeşil şehir arasında nefes alıyor. Hafta sonları 30 bin insan ailesiyle beraber kentin birçok noktasında vakit geçiriyor. Vatandaşa doğanın içindeymiş hissini verecek birçok alternatif Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin yeşil alanlarını artırmak için yoğun bir çalışma yürütmeye devam ediyor. Kentte son yıllarda yapılan çalışmalarla parkların ve bahçelerin yüzölçümü önemli ölçüde artırıldı.

HER BÖLGEYE EŞİT HİZMET

Göreve geldiği günden beri yapılan çalışmalarda ayrımcılığa karşı tavrıyla kamuoyunda takdir edilen Başkan Seçer’in belediyecilik anlayışı her kesimden memnuniyetle karşılanıyor. Mersin’de mahalle, köy, bölge ayrımı yapılmadan bütün vatandaşların hak ettiği hizmet ulaştırıldı. Mersin’in en ücra köşesinden şehir merkezine kadar vatandaşın ihtiyaç duyduğu oksijene ulaşması kolaylaştı. Yeni parklar ve bahçeler de hizmete sunularak şehrin her köşesine yeşilin dokunması sağlandı.

 

PEYZAJ ÇALIŞMALARI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

 

Geçmiş dönemlerde her yıl Mersin’de yaz aylarında başlayan sivrisinek vakaları, Vahap Seçer’in ‘’işini ehline bırakın’’ söylemiyle vatandaşa ve doğaya karşı önemli bir ilke imza attı. Sivrisinek ve haşereyle mücadelede kullanılan ilaçların hem insana hem de doğaya zarar vermemesi gerektiğinin altını çizen Başkan Seçer, kentin atmosferinin değişmesini sağladı. Parklarda ve bahçelerde yapılan peyzaj çalışmaları İle şehrin estetik görünümüne önemli katkılarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına bağlı ekipler; farklı türden ağaçlar, çiçekler ve süs bitkileri ile oluşturulan peyzajlar ile Mersin’de görsel bir şölen sunuyor. Özellikle mevsim çiçeklerinin kullanımıyla parklar ve bahçeler her mevsim farklı bir güzelliğe bürünürken vatandaşın da stresini atma olanağını sunuyor.

 

HUZUR VE DİNLENME ALANLARI OLUŞTURULUYOR

 

Parklar ve bahçeler sadece görsel güzellik sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kent sakinleri için huzur ve dinlenme alanları da oluşturuyor. Parklarda bulunan oyun alanları, spor alanları ve yürüyüş yolları, her yaştan insana hitap ediyor. Şehir sakinleri, parklarda ve bahçelerde temiz hava alarak günlük streslerinden uzaklaşabiliyor. Mersin’in yeşil alanlarının artması ve peyzaj çalışmalarının güzelleşmesi şehrin yeni bir çehre kazanmasını sağladı. Kent sakinleri de bu değişimi memnuniyetle karşılıyor.

 

DAHA YEŞİL BİR MERSİN

 

Başkan Seçer ve liyakatli ekibi ile başlatılan yeşil alan çalışmasıyla Mersin’de son yıllarda yapılan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları ile adeta kentte bir dönüşüm yaşandı. Parklar ve bahçeler şehrin en güzel köşeleri haline geldi. Bu çalışmalar şehrin estetik görünümüne katkıda bulunmanın yanı sıra, kent sakinleri için huzur ve dinlenme alanları da oluşturdu. Farklı türden bitkilerin kullanımıyla Mersin’de her mevsim güzel bir görüntü vatandaşı karşıladı. Parklar ve bahçeler şehrin yeşil dokusunu oluşturmakla beraber Mersin’i daha yaşanabilir bir şehir olmasını sağlıyor.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.