Cuma, Eylül 22, 2023

Türkiye’nin İlk Dijital İmzayla Abonelik Dönemi Mersin’de Başlayacak

Abonelik işlemlerinin artık çok daha hızlı ve kolay olacağını söyleyen Başkan Seçer, “Maksimum 5 dakikada bütün işlemler bitecek. Son derece nezih, vatandaşlarımıza yakışır bir işletme binası” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, “Mersin Yükseliyor, 41 Kere Müjde, 41 Yeni Açılış”  mottosuyla başlattığı açılışların 8.’si ‘MESKİ Yeni Hizmet Binası’ oldu. Mersinlilere hızlı ve konforlu hizmet vermeye başlayan Yeni Hizmet Binası’nın açılışı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Başkan Seçer, Çarşı merkezini canlandırmak ve cazip hale getirmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

MESKİ’nin yaklaşık 2 bin 500 kişilik hizmet ordusuyla 16 bin kilometrekare alana hizmet verdiğini ifade eden Başkan Seçer, “MESKİ’ye güveniyorum. MESKİ’nin kadrolarına güveniyorum” diye konuştu.

“Güçlü bir belediyenin güçlü bir Sular İdaresi olur”

Başkan Seçer, Mersin için çok önemli hizmetler sunan MESKİ’nin hizmetlerini sürdüreceği Yeni Hizmet Binası’nın açılışı için bir araya geldiklerini belirterek başladığı konuşmasında, “MESKİ Türkiye’nin en güzide kurumlarından bir tanesi. Zaten Mersin Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en güçlü belediyelerin başında geliyor. Hem hizmet ettiği kentin özellikleri, dinamikleri hem de mali gücü, gelir kaynakları, bünyesinde barındırdığı özellikleri sebebiyle Mersin Büyükşehir Belediyesi çok önemli bir belediyedir. Güçlü bir belediyenin güçlü bir Sular İdaresi olur. Su varsa yaşam var, su yoksa yaşam yok. Su hayatın ta kendisi. MESKİ de belediye hizmetleri içerisinde hizmetin ta kendisi. MESKİ mihenk hizmet alanlarından bir tanesidir” ifadelerine yer verdi.

“5 dakikada bütün işlemler bitecek”

Hayata geçirdikleri dijital imza yeniliği ile abone işlemlerinin daha hızlı ve kolay yapılabileceğini vurgulayan Başkan Seçer, “Burada abone işlerinin yeni konsepti çok önemli. Buraya geleceksiniz, numaranızı alacaksınız, hemen sizi çağıracaklar. Sizden kimlik numaranızı ve işlemleri hazırlayınca dijital imzanızı isteyecekler. Başka hiçbir şey yok. Maksimum 5 dakikada bütün işlemler bitecek. Son derece nezih, vatandaşlarımıza yakışır bir işletme binası” ifadelerini kullandı.

“5 ton kağıt tasarrufu sağlamış olacağız”

Abonelik işlemlerinde dijital imzanın Türkiye’de ilk olduğunu ifade eden Başkan Seçer, yapılan yenilikle de kağıt israfının önüne geçildiğini ve çevrenin korunduğunu söyledi. Seçer, “Buranın bir özelliği daha var; MESKİ Abonelik Hizmetleri Türkiye’de dijitalleşmeyi başlatan ilk Abonelik Hizmetleri. Dijital imza olayı bir ilk, Mersin’de başlıyor. Bu da gayet doğaldır. Biliyorsunuz biz ilklerin belediyesiyiz. Bu değişikliğin çevreye de yararlı olduğunu söylemek istiyorum. 5 ton kâğıt tasarrufu sağlamış olacağız” dedi.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler