Mersin Haber

Türkiye İşçi Partisi’nin Mersin’de Aday Çıkaracağı İlçeler Belli Oldu

Türkiye İşçi Partisi’nin Mersin’de Aday Çıkaracağı İlçeler Belli Oldu
Yayınlama: 21.01.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde adından söz edilen TİP, Mersin’de seçim çalışmalarına başladı. 

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyeleri basın ile parti binasında bir araya geldi. 31 Mart tarihlerinde gerçekleşecek yerel seçimler ve basının sorunlarının konuşulduğu kahvaltıda, TİP’in seçim programı üzerinde de duruldu. TİP Mersin’de kesin olarak Yenişehir ve Bozyazı ilçelerinde aday çıkaracak olup Yenişehir Belediye Başkan adayının Gencer Baykul olduğunu duyurdu. TİP aynı zamanda Bozyazı’da da aday çıkarmayı planlıyor. Diğer ilçeler için görüşmelerin olduğu ifade edilirken kesin olan tek şeyin Büyükşehir’de aday çıkarılmayacağı yönünde olduğuna dikkat çekildi.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın dağılmadığını ama Yenişehir için DEM Parti ile henüz bir araya gelinmediğinin altı çizildi. Basın kahvaltısında söz alan aday Mali müşavir Gencer Baykul, başkan seçilmesi halinde kapılarının herkese açık olacağını söyleyerek, “Basına değer veriyoruz. Çabalarınız asla hiçe sayılamaz. Mücadelenizin her zaman yanındayız. Bundandır ki ilk işlerimin arasında sizlerden bir temsilci seçmenizi isteyeceğim. Seçtiğiniz temsilciniz aracılığıyla sorunlarınızı, sıkıntılarınızı bizzat dinleyeceğim ve çözüm noktasında her türlü uzlaşı sağlayacağımıza eminim” diye konuştu.

 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykul, basına dair sorun ve sıkıntıları da dinleyerek notlarını aldı.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.