Mersin Haber

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, TBB Meclis üyesi seçimlerine katıldı

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, TBB Meclis üyesi seçimlerine katıldı
Yayınlama: 22.05.2024
A+
A-

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, yeni dönemde Türkiye Belediyeler Birliği’nde (TBB) Mersin’i temsil edecek Meclis Üyelerinin belirlendiği seçime katıldı. İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri’nin oy kullandığı seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubunun teklif listesinde yer alan üyeler kazandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Uyan’ın başkanlık ettiği oturumda, ilçe nüfusları en fazla olan Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız ile Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç da katip üye oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen toplantıda; 13 ilçe için 7 sandık kuruldu. CHP ve MHP ile AK Parti’den oluşan Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu 2 blok liste divan başkanlığına yazılı teklif edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanları, il belediye başkanları ve nüfusu 100 bin ve daha fazla olan ilçe belediye başkanlarının Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi olduğu TBB üye seçimleri sonrası 13 asil ve 7 yedek üye belirlenirken, CHP grubunun teklif ettiği listede yer alan üyeler seçimi kazandı.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi olan Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, yapılan seçimin Mersin için hayırlı olmasını dileyerek, TBB’de kenti en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.