TOKİ’den Mersin’e Önemli Fırsat! Mersin TOKİ Sonuçlarını Beklemeyin

TOKİ’den Mersin’e Önemli Fırsat! Mersin TOKİ Sonuçlarını Beklemeyin
Yayınlama: 07.12.2022

Mersin’de binlerce vatandaş TOKİ kura sonuçlarını beklerken yeni bir fırsat yakalama şansı elde etti. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Mersin merkez ve ilçelerde toplam 34 arsayı satılığa çıkaracak.

 

Mersin’de merkez ve ilçelerinde 34 arsa satılacak

 

TOKİ, zeytinlikler, piknik alanları, sulama alanı ile arkeolojik sit alanlarının da içerisinde yer aldığı Mersin’in de içinde bulunduğu 51 kentteki 510 arsayı satışa çıkardı. Bu satıştan en az 5,6 milyar TL gelir elde edilecek.

TOKİ, 510 ARSA SATACAK

Toplam vedeli 5 milyar 606 milyon lira olan 12 milyon 860 bin 274 metrekare büyüklüğündeki, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova ve Yozgat‘ta bulunan toplam 510 arsa, açık artırmayla satılması bekleniyor.

TOKİ'den Mersin'e Önemli Fırsat! Mersin TOKİ Sonuçlarını Beklemeyin Mersin Haber

AÇIK ARTTIRMA İLE SATILACAK

Yapılacak açık artırma, 21 Aralık Çarşamba, 22 Aralık Perşembe ve 23 Aralık Cuma günleri saat 10.30’da, üç ayrı oturum halinde yapılacak. Tarım, konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, akaryakıt istasyonu, günübirlik tesis, oto galericiler sitesi, termal turizm, depolama alanı, kırsal yerleşim ve plansız niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat, 48 ay vade ile satılığa çıkacak.

 

 

Balıkesir’de zeytinlikler, İzmir’de doğal ve ağaçlık karakteri korunacak alanlar ile makilik alanlar da satışa çıkarılan araziler arasında. İzmir Buca’da Çamlık Piknik Alanı, İzmir Karabağalar’da imar planlarına ağaçlandırılacak alan olarak işlenen araziler ile Amasya Merzifon’da sulama alanı da satılacak. Eskişehir’de de arkeolojik sit alanı içerisinde kalan 7 arazinin de satışa çıkarılması dikkatleri çekti.