Mersin Haber

Tarsus Hal Kompleksi’nin Yenilenme Çalışmaları Sürüyor

Paylaş

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Hal Kompleksi’ndeki altyapı güçlendirme faaliyetlerine devam ediyor.

Tarsus Hal Kompleksi’nde aydınlatma sistemi yapılırken, giriş-çıkış kapılarında çatı yenileme ve ek kantar monte işlemi yerine getirildi. Enerji tasarruflu led lambaların yer aldığı aydınlatma direklerinin yerleştirilmesiyle, Tarsus Hal’inin her noktası ışıl ışıl duruma geldi. Hal içinde zamandan tasarruf sağlanması için de kantar sayısı 4’de çıkartıldı.

Sistemli çalışma uygulandı

Başkan Vahap Seçer’in, ticari açıdan önemli noktalarda altyapının güçlendirilmesi için gerçekleştirdiği projeler kapsamında, Tarsus Hal Kompleksi’nde Büyükşehir ekipleri sistemli bir çalışma gerçekleştirdi.

Hal Tesisleri önünden geçen Gazipaşa Bulvarı’nda sıcak asfalt serim işlemini uygulayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aynı şekilde komisyoncu ve sevkiyatçı yüzlerce işyerini barındıran Tarsus Hal Kompleksi’nin yaklaşık 100 dönümlük iç alanındaki bozuk zeminini tamamen sökerek, yağmur suyu hattını revize etti ve çift kat sıcak asfalt ile kapladı.

Tarsus Hal Kompleksi’nin arka kısmında yer alan ve Öğretmenler Mahallesi sınırlarında bulunan KOBİ işletmelerinin faaliyette bulunduğu alanda da sıcak asfalt çalışması uygulayan Büyükşehir ekipleri, çizgileme işlemiyle de güvenli geçişlerin yapılmasını sağladı.

Şahin: “Esnafımıza daha konforlu ve güvenli bir hizmet alanı sağlandı”

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yapım, Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü’nde görevli Elektrik-Elektronik Mühendisi Gülşah Şahin, yapılan çalışmalar ile ilgili olarak verdiği bilgide, “Projemiz kapsamında Tarsus Hal Kompleksi modern görünümlü, uzun ömürlü ve enerji tasarruflu led lambalarla aydınlatıldı” dedi.

Yapılan çalışmalar neticesinde esnaflar için daha güvenli bir hizmet alanı yaratıldığını ifade eden Şahin, “Ayrıca iş kapsamında çevresel faktörlerden kaynaklı, zamanla işlevini yitirmiş fiber glass çatıların yerine, daha dayanıklı ve uzun ömürlü kenet çatı sistemi yapıldı. Projemizin tamamlanmasıyla, vatandaşımıza ve esnafımıza daha konforlu ve güvenli bir hizmet alanı sağlandı” şeklinde konuştu.

“Hiçbir belediye daha önce böyle bir çalışma yapmadı”

Tarsus Hal esnaflarından Önder Elbasan, Büyükşehir’in altyapı çalışmalarından oldukça memnun olduklarını söyleyerek, “Yollarımız ve ışıklandırma çok güzel oldu. Kantarlarımız çoğaldı. Her gün temizlik yapılıyor, çok memnunuz. Hiçbir belediye daha önce böyle çalışma yapmadı. Şu an dört dörtlük bir çalışma var. Kantar sayısı çoğaldığı için, kimse sıra beklemiyor artık ve insanlar işlerini kısa sürede görüyorlar. Hal’e giriş-çıkışlar da rahatladı” diye konuştu.

“Buralar bataklıktı, arabalar batıyordu”

Bir başka Hal esnafı Aydın Bilici de, altyapı çalışmaları ile artık çamurlu yollardan kurtulduklarını belirterek, “Gerek yollar, gerek aydınlatma sistemi, gerekse güvenlik açısından epey iş yapıldı. Vahap Seçer Başkanımız buraya bayağı bir yatırım yaptı. Memnunuz kendisinden, Allah razı olsun.  Daha önce buradan hiç geçilmiyordu, buralar hep bataklıktı. Arabalar burada batıyordu. Ama şu an çok şükür belediyemiz çalışıyor” şeklinde konuştu.

“Her yere kapsamlı hizmet yapılıyor, asfaltlama konusu süper”

Yine Hal esnaflarından Bünyamin Yalçındağ da, “Benim gördüğüm şu var. Köylere gidiyorum, köy yolları komple yapılmış. Dağlara gidiyorum, dağ kesimlerinde ara yollar, köy yolları gibi yapılmış. Ben böyle hizmeti burada şimdiye kadar görmedim. Üreticiler de memnun. Kelahmet’ten aşağıya doğru yol yapılmış. Ağzıdelik’ten Çöplü’ye kadar ara yol var mesela, orası da yapılmış ve çok güzel olmuş. Asfaltlama konusu süper” dedi.

mersinodak

Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber

Yorumunu Paylaş! Unutma, Yorumundan Sen Sorumlusun

Yeni Haberler

Taha Duymaz, Hatay Depreminde Göçük Altında

Hatay'da yaşayan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz, ailesiyle birlikte yaşanan depremde enkaz altında kaldı. Bölgede peş peşe yaşanan depremler nedeniyle… Daha Fazla Oku

8 Şubat 2023

10 ilde OHAL kararı Resmi Gazete'de yayınlandı

10 ilde, OHAL ilan edildiği kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı. Daha Fazla Oku

8 Şubat 2023

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü’nden Sosyal Medya Paylaşımları Hakkında Açıklama

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medyada yapılan paylaşımlar hakkında açıklama yaptı. Mersin Şehir Hastanesi ve Üniversite Hastanesi’ne getirilen depremzedeler için… Daha Fazla Oku

7 Şubat 2023

AFAD Acil Çağrı uygulaması hayat kurtarıyor

Deprem riski olan bölgelerde yaşayan herkes bu uygulamayı telefonuna indirmeli! Daha Fazla Oku

7 Şubat 2023

Mersin Ekmeğini Depremzedelerle Paylaşıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, depremin yaşandığı bölgelerde vatandaşların yanında olmaya ve yaraları sarmaya devam ediyor. Daha Fazla Oku

7 Şubat 2023

AK Parti Milletvekili Depremde Hayatını Kaybetti

 AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın ölüm haberini duyurdu. Yakup Taş’ın dün deprem sonrası enkaz altında olduğu açıklanmıştı. Daha Fazla Oku

7 Şubat 2023

Mersin Büyükşehir, Yaraların Sarılması İçin Tüm İmkânlarını Seferber Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediye olarak depremden zarar gören bölgelere tüm imkânları seferber ettiklerini söyledi. Daha Fazla Oku

7 Şubat 2023

Toroslar Belediyesi, Acil Durum Afet Ekibini ve İş Makinelerini Deprem Bölgesine Gönderdi

“Toroslar Belediyesi'nin Ekipleri, Arama Kurtarma Çalışmalarına Destek Veriyor” Daha Fazla Oku

7 Şubat 2023