Mersin Haber

Tarsus Belediyesi’nde Neler Oluyor: 5 Tiyatrocu İstifa Etti!

Tarsus Belediyesi’nde Neler Oluyor: 5 Tiyatrocu İstifa Etti!
Yayınlama: 11.07.2024
A+
A-

31 Mart 2024 seçimlerinden sonra sık sık gündeme gelen Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, bu sefer de mobing uyguladığı tiyatrocuların istifasıyla ismi konuşulur oldu. Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosundan 5 oyuncu, oyun çıkaramaz duruma getirildikleri ve maaşları üzerinden kamuoyunda hedef gösterildikleri gerekçesiyle istifa ettiklerini duyurdu.

 

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç ile Tarsus Şehir Tiyatrosu oyuncuları arasında 3 aydır süren anlaşmazlık ve karşılıklı ithamlar, 7 oyuncunun belediyedeki görevlerinden ayrılmasıyla sonuçlandı.

Güney Gazetesinden Abidin Yağmur’un özel haberine göre; Tarsus Şehir Tiyatrosundaki gelişmeler, seçimlerin hemen ardından, Tiyatro Müdürlüğü bünyesindeki sanatçıların çay ocağı, köpek barınağı, nikah salonu gibi birimlere gönderilmesiyle başladı. Bu süreçte Ozan Karabulut ve Hacer Öner istifa etti.

Kamuoyundaki tartışmaların ardından belediye yönetimi, 4 sanatçıyı kendi birimlerine yeniden atarken köpek barınağına gönderilen sanatçının geri dönüşüne onay çıkmadı. Tarsus Belediyesi yönetiminin “Köyde Hayat Var” şenliklerinde sahne almalarını istediği sanatçılar Derya Güneri, Emre Akçiçek, Seçil Dedeyi, Özmen Güvençli ve Yahya Okat belediye başkanıyla yaptıkları görüşmelerin ardından istifa ettiklerini duyurdu.

Oyuncuların açıklamasında, “Bizlerin, Ali Boltaç’ın vereceği, lekelemek için elinden geleni yaptığı maaşa ihtiyacımız yoktur. Hiçbir belediye başkanı, tiyatro sanatçılarını belediye başkan yardımcılarına çay-kahve servis ettirmeye cüret edemez. Tiyatro sanatçısının yeri sahnedir. Salondur. Sokaktır. Meydandır” denildi.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!