Mersin Haber

Tarsus Belediye Başkanı kim oldu, Tarsus’ta hangi parti kazandı?

Tarsus Belediye Başkanı kim oldu, Tarsus’ta hangi parti kazandı?
Yayınlama: 31.03.2024
Düzenleme: 22.04.2024 02:01
A+
A-

Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde sandık başına gidiyor. 60 milyondan fazla seçmenin olduğu Türkiye Yerel Seçimleri sürecinde büyükşehir ve illerin yanında ilçe sonuçları da yakından takip ediliyor. Seçim yasaklarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından kaldırılmasından sonra Mersin Tarsus seçim sonuçları mersinodak.com’da yayınlanacak. YSK verileri ile Tarsus seçimi kim kazandı sorusunun cevabına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte YSK ile 2024 Tarsus yerel seçim sonuçları..

Türkiye Yerel Seçimleri, 31 Mart’ta gerçekleşiyor. Seçim yasakları kalkar kalkmaz il il, ilçe ilçe seçim sonuçları mersinodak.com üzerinden anbean takip edebilecek. 353 bin 469 nüfuslu Tarsus’ta seçim sonuçları, canlı ve anlık oy oranları ilçede ikamet eden seçmenlerin gündemindeki yerini aldı. Tarsus seçimi kim kazandı sorusunun cevabı 31 Mart akşamı haberimizde olacak.

TARSUS BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI KİMLER?

Yeni belediye başkanlarının belirleneceği seçim sonucunda kazanan isim 5 yıl boyunca ilçede hizmet edecek. Hali hazırda Memleket Partisinden Dr. Haluk Bozdoğan yönetimindeki Tarsus ilçesi belediye başkanlığı için 16’sı siyasi parti ve 1’i bağımsız olmak üzere 17 aday yarışacak.

İYİ Parti’den Doktor Mehmet Yunus Seven, Büyük Birlik Partisi’nden Ali Atay, Memleket Partisi’nden Ozan Mehmet Bozdoğan, Demokratik Sol Parti’den Tolga Çakır adaydır.  Yeniden Refah Partisi’nden Ali Sarı, Türkiye Komünist Partisi’nden Uğur Özer, Zafer Partisi’nden Ziya Batın Şener, Bağımsız Türkiye Partisi’nden Neziha Karataş, CHP’den Ali Boltaç adaydır. Hür Dava Partisi’nden Servet Aslan, Adalet Birlik Partisi’nden Yakup Can Güngör, Millet Partisi’nden Fikret Adıgüzel, MHP’den Mahmut Tat, DEVA’dan Ramazan Yıldırım, Saadet Partisi’nden Enver Varlı, Vatan Partisi’nden Murat Ünsal ve bağımsız Mehmet Bilal Eroğlu isimleri adaydır.

YEREL SEÇİMLERDE OY VERME SAATLERİ

YSK, seçimin mart ayında olması nedeniyle mevsim şartları ve güneşin batış saatini dikkate alarak, doğudaki 32 ilde oy verme saatini bir saat erkene aldı. Bu nedenle, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis‘te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak. Bu illerin dışında kalan diğer yerlerde oy verme saatleri 08.00-17.00 olacaktır..

Yerel seçimlerde büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık; diğer illerde ise sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.