Mersin Haber

Taksim’deki Terör Saldırısı Mersin’de Kınandı

Taksim’deki Terör Saldırısı Mersin’de Kınandı
Yayınlama: 16.11.2022
Düzenleme: 16.11.2022 00:48
A+
A-

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen 6 kişinin ölümüne sebep olan saldırıyı kınadı. Özgür Çocuk Parkı’nda yapılan açıklamada, “Terörü lanetliyoruz” yazılı bir pankart açıldı.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay yaptığı açıklamasında; “Terörü, terörü yapanları, yaptıranları, terörden medet umanları bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz.” Diye belirtti.

 

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Özbay tarafından okunan basın açıklamasında; “Hepimizin bildiği gibi 13.11.2022 günü İstanbul Taksim İstiklal Caddesinde hepimizi derinden üzen haince ve alçakça bir terör eylemi yapıldı. Aralarında çocuklarında olduğu 6 vatandaşımız vefat etti ikisi ağır olmak üzere onlarca vatandaşımız yaralandı. Bu hain terör eyleminde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

 

Tüm Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Özbay açıklamasına şu şekilde devam etti;

 

Bizler emek ve demokrasi güçleri olarak her zaman söylediğimiz gibi terör nerden, nasıl ve ne biçimde gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur. Terörü yapanları,  yaptıranları,  arkasındaki güçleri güçlü bir şekilde lanetliyoruz ve kınıyoruz.

Din, inanç, kültür, etnik yapı gibi aralarındaki tüm farklılara rağmen Cumhuriyetin kuruluş sürecinde birlikte mücadele eden, aynı mezarlarda yan yana yatan halklar ve emekçiler, çeşitli vesilelerle ve çeşitli zamanlarda özellikle seçim süreçlerinde birbirine karşı kışkırtılmaya düşman edilmeye çalışılıyor. Bizler dün olduğu gibi bugünde bunların karşısında olmaya devam ediyoruz.

 

Bizler eşitlikçi, özgürlükçü, laik, demokratik bir ülkede hep birlikte barış içerisinde bir yaşam için mücadele ediyoruz.

Emek mücadelesi ile demokrasi mücadelesi arasındaki kopmaz bağları gören, gücünü fiili ve meşru mücadelen alan biz emekçiler gerçek anlamda barış içerisinde demokratik bir ülkenin ancak emekçilerin, ezilen tüm kesimlerin, ötekileştirilenlerin, kadın ve gençlerin birlikte ve ortak mücadelesi ile barış ve özgürlüğün gerçekleşeceğine inanıyoruz.

 

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu olarak, emeğin hakkı, sendikal özgürlükler olmak üzere ülkemizin eşitlikçi, özgürlükçü, halkçı, laik, toplumsal cinsiyet eşitliğinden yana hukuku üstün tutan barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamak ve yaşatmak için mücadelemiz kararlılıkla sürecektir.

 

Bu vesileyle terörü, terörü yapanları, yaptıranları, terörden medet umanları bir kez daha lanetliyor ve kınıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)