Mersin Haber

Sucuk Alırken Dikkat Edin! Mersin’de Dana Sucuğunun İçinden Tavuk Eti Çıktı

Sucuk Alırken Dikkat Edin! Mersin’de Dana Sucuğunun İçinden Tavuk Eti Çıktı
Yayınlama: 10.08.2022
A+
A-

Mersin’de belediye zabıta ekiplerinin gıda denetiminde dana sucuğuna tavuk eti karıştıran işletmecinin ürünlerine el konuldu.

Mersin Tarsus Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Gıda denetimleri kapsamında ekipler tarafından 10 kilogram etiketsiz dana eti olarak satışa sunulan sucuğun içerisinde tavuk eti ele geçirildi.

Gıda üretimi ve satışına yönelik Tarsus Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri saha denetimlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.  Halk sağlığını etkileyen satışlara dur demek için ürün tespit etme çalışmalarını gerçekleştiriyor.

EKİPLER VATANDAŞIN SAĞLIĞIYLA OYNANMASINA MÜSAADE ETMİYOR

Ergenekon Mahallesi’nde yapılan denetimde ürünler, satan şahıslardan alınarak el konuldu. Yapılan denetimlerde ise ele geçirilen sucuklar ekiplerce incelendi. Serolojik analiz incelemesi sonucunda ise etiketsiz dana eti olarak piyasaya sunulan sucuğun tavuk eti içerdiği ortaya çıktı. Bu ürünlerin satışıyla alakalı gerekli incelemeyi yapan ekipler, vatandaşa gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Ekipler, denetimlerin aralıksız sürdürülebilmesi için ise çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)