Mersin Haber

Son Dakika: Mersin’de Belediye İşçilerine Saldırı!

Son Dakika: Mersin’de Belediye İşçilerine Saldırı!
Yayınlama: 27.08.2023
Düzenleme: 27.08.2023 12:37
A+
A-

Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde çalışan Hakan Ç. ve İsmail T. adlı işçiler, çöp dökmeye gittikleri MersinBüyükşehir Belediyesi Katı Atık Toplama Merkezi’nde saldırıya uğrayıp darp edildi. İşçilere saldıran kalabalık grup, Akdeniz Belediyesi’ne ait çöp kamyonuna da büyük zarar verdi.

Saldırganların, Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki yüklenici firmanın işçileri olduğu öğrenildi

Sarıibrahimli Mahallesi’nde bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisinde meydana gelen olayda, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalışan taşeron firmanın çalışanı olduğu öğrenilen yaklaşık 20 kişilik grup, kamyondaki çöpü döktükten sonra, tesisten ayrılmaya hazırlanan Akdeniz Belediyesi personeli Hakan Ç. ile İsmail T. adlı işçilere saldırdı. Çöp kamyonun etrafını saran bu kişiler, Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde şoför olarak çalışan Hakan Ç.’ye küfürler ve hakaretler savurup saldırırken, belediye ait çöp kamyonunun da kapı camı, kolu ve dikiz aynasını kırıp, yaklaşık 10 bin TL’lik zarar verdiler. Olayın yaşandığı Katı Atık Bertaraf Tesisine giderek ayrıca tutanak tutan Akdeniz Belediyesi Şantiye Şefi de saldırganlardan şikayetçi oldu.

Saldırıya uğrayan Hakan Ç. “20 kişi etrafımızı sarıp saldırmaya başladı”

Saldırı sonrası Tarsus Devlet Hastanesi’nden darp raporu alan Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli Hakan Ç. ve İsmail T.; Huzurkent Polis Merkezi Amirliği’nde verdiği ifadelerinde saldıranlardan şikayetçi oldu. Hakan Ç. polis merkezinde verdiği ifadesinde; saat 10:00 sıralarında çöp kamyonuyla katı atık tesisine geldiğini belirterek; “Kamyondaki çöpü döktükten sonra araç ile iniş aşağı yaklaşık 40 kilometre hızla gittiğimde bağırma sesi duydum ancak ne dediğini anlamadım. Bana bağıran kişiye doğru geri geri gitmeye başladım.

Bu kişinin yanına geldiğimde sivil giyimli, üzerinde iş elbisesi olmadığını gördüm. Kendisine ‘buyur’ dedim. O ise bana, ‘biraz daha hızlı git’ dedi. Ben de şakasına ‘Bir dahaki sefere olur’ dedim. Sonrasında bu şahıs, elindeki cep telefonu ile aracın fotoğrafını çekmeye başladı. Ben de araçtan inerek, ‘sen kimsin, yetkin ne, aracın fotoğrafını çekemezsin’ dedim. Ani bir refleksle elindeki cep telefonunu aldım ana hemen geri verdim. Bu kişi bana ‘git kantarda bekle’ dedi.

Araca bindiğim sırada bu kişi çalışanlara bağırarak ‘makineleri kapatın, hepiniz gelin’ dedi. Ben, sadece tutanak tutulacağını, bu nedenle beklememi istediğini düşündüm. Kantara gidip beklemeye başladığımda, tartışmış olduğum kişi ve beraberinde yaklaşık 20 kişilik bir grubun geldiğini gördüm. Hepsi sivil giyimliydi. Bu kişi yanıma geldi ve bana ‘hadi buyur, şimdi erkeklik yapsana’ dedi. Ben de güvenlik amacıyla aracımın kapılarını kilitledim ve camı yarıya kadar indirip muhatap olmadım. Ancak tartıştığım kişi ve yanındaki bazı kişiler bana çok ağır küfürler savurdu.

Aracın kapılarını zorla açmaya çalışırken, kapının kolunu kırdılar. Bu sırada ben de aracın içinde bulunan tahta bir sopayla kendimi savunmaya çalıştım. Fakat sopayı elimden alarak bana vurdular. Aracın sol kapı camını da kırıp, dikiz aynasını eğdiler. Grupta bulunan diğer kişiler de sağ kapıdan araca girip başıma, sırtıma yumruk, tekme ve sopayla vurdu. Kantarda bulunan kişilerin araya girmesiyle olay sonlandı. Beni darp edip hakaretler savuran ve adının Mehmet S. olduğunu öğrendiğim bu kişiden ve yanındaki diğer kişilerden şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!