Son Dakika: Kaymakamlık Binası Önünde İntihara Kalkıştı

Son Dakika: Kaymakamlık Binası Önünde İntihara Kalkıştı
Yayınlama: 05.04.2022

Manisa’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım talep eden üç çocuk babası Mehmet G., intihar etmeye çalıştı. Vücudunda yanıklar oluşan 56 yaşındaki adam hastaneye kaldırıldı.

Turgutlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gelen üç çocuk babası 56 yaşındaki Mehmet G., vakıf müdürü Turan Şen ile görüşmek istedi. Kaymakamlık koruma polislerinin ikna girişimlerine rağmen G., Şen ile görüştükten sonra intihara kalkıştı.

Mehmet G.’ye ilk müdahaleyi kaymakamlıkta görevli polisler ve eskiden Manisa Büyükşehir Belediyesi Turgutlu İtfaiye Amirliği’nde görev yapmış olan, kaymakamlık personeli Serkan Tezel yaptı.

Vücudunda ikinci derece yanıklar oluşan Mehmet G. sağlık personeli tarafından Turgutlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü.

Yankı gazetesinden Nurullah Çetinkaya‘nın haberine göre, adamın, uzun süredir maddi zorluklar yaşadığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurmasına rağmen yardım alamadığı iddia edildi.

Turgutlu Kaymakamlığından konu ile ilgili açıklama geldi. İntihara kalkışan vatandaşın hayati tehlikesinin sürdüğü bildirilen açıklama şu şekilde: ”

Yapılan incelemede, kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşımızın talebinin, şu anda cezaevinde bulunan engelli olan kızına engelli maaşı bağlanması olduğu; Turgutlu İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan incelemelere göre, vatandaşın, mülkiyeti kendine ait iki katlı evde yaşamakta olduğu, beraber yaşadığı oğlunun sigortalı bir çalışan olduğu, ayrıca kendine ait iş yeri bulunduğundan aylık gelirinin 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında belirtilen muhtaçlık sınırının üstünde olması sebebiyle Mütevelli Heyeti tarafından talebinin red edildiği anlaşılmıştır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunar, konu ile ilgili gerekli soruşturma başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.