Mersin Haber

Son Dakika: Akkuyu’da 500 işçinin giriş kartı iptal edildi

Son Dakika: Akkuyu’da 500 işçinin giriş kartı iptal edildi
Yayınlama: 26.08.2022
A+
A-

Akkuyu Nükleer Santralinde iş bırakma eylemi yapan işçilerin giriş kartları iptal edildi, işten çıkarıldılar.

Mersin’in Gülnar ilçesinde bulunan Akkuyu Nükleer Santralinde geçtiğimiz günlerde iş bırakma eylemi yapan işçiler bu sabah beklemedikleri olayla karşılaştılar.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) şantiyesinde Aydıner İnşaat’a bağlı olarak çalışan bir grup işçinin maaşlarında yapılan artışın yeniden ele alınması talebiyle başlattıkları iş bırakma eylemi işçi çıkarmakla sonuçlandı.

Mersin Odak Haber’e ulaşan bir işçinin aktardıklarına göre şirket, bu sabah 500 işçinin giriş kartını iptal etti.

Giriş kartı iptal edilen ve işten çokarışan işçinin aktarımları şu şekilde: “Dün yapılan sesiz oturma eylemineden sonra bu sabah akkuyuda aydıner şirketinin 500 yakın işçinin kartı iptal edildi ve hiç bir Hakkı verilmeden şu an hepsi polis ablukası altında. 250’ye yakın kalıpçı, 250-300’e yakın demirci toplam 500 yakın işçi başta ben olmak üzere jandarma iş yerine girmemizi engeledi. Şu an işçi kamplarında 3 ayrı bölgede bekliyoruz.

Şirketten herhangi bi açıklama yok her hangi bir işçinin haki henüz verilmedi

Her hangi bir yere bir şirkete kesinlikle zarar verilmedi. Protesto bile edilmedi. Yok yere 500 işçinin çıkışını verdiler. Tek sebep eksik yatan paramızı istediğimiz için işten çıkarıldık” şeklinde konuştu.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
error: Content is protected !!