Mersin Haber

Silifke Belediye Başkanı Kim oldu, Silifke seçim sonuçları?

Silifke Belediye Başkanı Kim oldu, Silifke seçim sonuçları?
Yayınlama: 31.03.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:53
A+
A-

Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde sandık başına gidiyor. 60 milyondan fazla seçmenin olduğu Türkiye Yerel Seçimleri sürecinde büyükşehir ve illerin yanında ilçe sonuçları da yakından takip ediliyor. Seçim yasaklarının Yüksek Seçim Kurulu tarafından kaldırılmasından sonra Mersin Silifke seçim sonuçları mersinodak.com’da yayınlanacak. YSK verileri ile Silifke seçimi kim kazandı sorusunun cevabına haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte YSK ile 2024 Silifke yerel seçim sonuçları..

Türkiye Yerel Seçimleri, 31 Mart’ta gerçekleşiyor. Seçim yasakları kalkar kalkmaz il il, ilçe ilçe seçim sonuçları mersinodak.com üzerinden anbean takip edebilecek.  137.047 bin nüfuslu Silifke’de seçim sonuçları, canlı ve anlık oy oranları ilçede ikamet eden seçmenlerin gündemindeki yerini aldı. Silifke’de seçimi kim kazandı sorusunun cevabı 31 Mart akşamı haberimizde olacak.

SİLİFKE Açılan Sandık %59.52 

CHP Mustafa Turgut %56.13 26.904 

Sadık Altunok %36.10 17.304 

SİLİFKE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI KİMLER?

SİLİFKE’DE 16 ADAY YARIŞIYOR

Hali hazırda MHP’li Sadık Altunok yönetimindeki Silifke ilçesi belediye başkanlığı için 15’i siyasi parti ve 1’i bağımsız olmak üzere 16 aday yarışacak.

Silifke’de yarışacak isimler; İYİ Parti’den öğretim üyesi Ali Özgür, Büyük Birlik Partisi’nden Bayram Yanıç, Memleket Partisi’nden emekli İbrahim Karabulut, Demokratik Sol Parti’den emekli Fatma Altunok, Yeniden Refah Partisi’nden esnaf Ersoy Şahin, Zafer Partisi’nden Zeynel Diniz, Bağımsız Türkiye Partisi’nden Çetin Şenyurt, CHP’den doktor Mustafa Turgut, Hür Dava Partisi’nden Abdullah Duman, Demokrat Parti’den işçi Hasan Kılıç, Millet Partisi’nden çiftçi Durmuş Kale, MHP’den Sadık Altunok, DEVA’dan Kenan Demir, Saadet Partisi’nden işçi Mehmet Ali Gök, Vatan Partisi’nden işçi Tülay Etiler ve bağımsız Bilal Dölek.

YEREL SEÇİMLERDE OY VERME SAATLERİ

YSK, seçimin mart ayında olması nedeniyle mevsim şartları ve güneşin batış saatini dikkate alarak, doğudaki 32 ilde oy verme saatini bir saat erkene aldı. Bu nedenle, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis‘te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak. Bu illerin dışında kalan diğer yerlerde oy verme saatleri 08.00-17.00 olacaktır..

Yerel seçimlerde büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık; diğer illerde ise sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.