Mersin Haber

Şevket Sümer Mahallesi Esnafının Kurduğu Akdeniz Gücü Spor’a MTSO’dan Destek

Şevket Sümer Mahallesi Esnafının Kurduğu Akdeniz Gücü Spor’a MTSO’dan Destek
Yayınlama: 05.09.2022
A+
A-

Mersin Ticaret Ve Sanayi Odası, Akdeniz Gücü Spor Kulübü Bünyesindeki çocuk ve genç sporcularına ayakkabı, forma, şort ve spor ayakkabı yardımında bulundu.

 

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, ”Ben o saf ve temiz çocukların sevinçlerini, heyecanlarını ve içten sevgi gösterilerini gördüm ya; ölsem gam yemem. Onlarla antrenman yaptık, penaltı atışları yaptık, sevindik, sarıldık, sırtlarımızı sıvazladık, çak yaptık. Herkes mutluydu, sevinçliydi.” dedi.

 

Mersin Sokağın Sesi Platformu Sözcüsü Nizamettin Yalçın da anlamlı destek için MTSO Başkanı Kızıltan’a çok teşekkür ettiklerini söyledi. Nizamettin Yalçın, yardıma ilişkin” Akdeniz Gücü Spor Kulübü Bünyesindeki çocuk ve genç sporcularına İhtiyaçları olan forma, ayakkabı ve top sözünü en kısa zamanda tesisimize getirtip çocukları kendi elleriyle giyindirip takdim etmesi, takdire şayandı.. Şehrimizin sizler gibi kıymetli insanlara, vazife ehli, vicdan, hak, adalet ve hakkaniyetli değerlere ihtiyacı vardır. Siz daim var olun Sevgili Kızıltan Başkanım.” ifadelerini kullandı.

akdeniz gucu Akdeniz Gücü Spor Kulübü, Mehmet Turan, Mersin Sokağın Sesi Platformu, şevket sümer mahallesi

Başkan Kızıltan da sosyal medya hesabında yardıma ilişkin şunları paylaştı: ‘’31 Temmuz Cumartesi günü 2012 yılında Yenipazar Mahallesi esnaflarının bir araya gelerek kurduğu Şevket Sümer Mahallesindeki Akdeniz Gücü Spor Kulübünü ziyaret etmiştik. Kulüp Başkanı değerli kardeşim Mehmet Turan uzun uzun bize kulübü ve amaçlarını anlatmıştı.

AKDENİZ GÜCÜ SPOR’A DESTEK OLMAK İSTEYENLER BUYURSUN

Genç sporcularla bir araya gelip onların heyecanlarını, sevinçlerini gördük. Çok eksikleri vardı; biz de en elzem ihtiyaçlar olan genç oyuncuların formaları, şortları, çorapları ve spor ayakkabıları ile futbol toplarını temin etme sözü vermiştik. Bugün de, yine bir Cumartesi günü, sözümüzü yerine getirip MTSO olarak aldığımız bu malzemeleri kulüp yöneticileri ile birlikte genç oyunculara teslim ettik.

Ben o saf ve temiz çocukların sevinçlerini, heyecanlarını ve içten sevgi gösterilerini gördüm ya; ölsem gam yemem. Onlarla antrenman yaptık, penaltı atışları yaptık, sevindik, sarıldık, sırtlarımızı sıvazladık, çak yaptık. Herkes mutluydu, sevinçliydi. Kutsal bir görev yapan Mehmet Turan Başkanı ve ekibini kutluyorum; tüm toplumun bu insanlara teşekkür etmeleri gerekir bence. Tesislerin bazı yapılması gereken birkaç onarım işi var. İlk önce sahanın etrafındaki kafes tellerin yenilenmesi gerekiyor.

Bu kulüpten çok önemli oyuncular yetişiyor. Daha yeni bir gencimiz Dünya Devi Barcelona’ya gitti.

Destek olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirsiniz’’ ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)