Mersin Haber

Polis Baskınıyla Ortaya Çıktı! Mersin’de Apartman Balkonunda Yetiştiriyorlar

Polis Baskınıyla Ortaya Çıktı! Mersin’de Apartman Balkonunda Yetiştiriyorlar
Yayınlama: 09.09.2023
A+
A-

Mersin’in Mezitli ilçesinde bir apartmana Emniyet Güçleri tarafından baskın yapıldı. Polislerin titiz incelemesinden sonra gerçekleştirdiği baskında apartman balkonunda hint keneviri yetiştirdikleri ortaya çıktı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların eylemlerinin deşifre edilmesi ve suç unsurları ile birlikte yakalanmaları amacıyla yapılan çalışmalarında teknik ve fiziki çalışmalar neticesinde operasyon düzenledi.

BALKONDA HİNT KENEVİRİ YETİŞTİRİYORLAR

Edinilen bilgilere göre Mersin’in Mezitli ilçesi Akdeniz Mahallesinde bir apartmanda esrar elde etmek amacıyla kenevir bitkisi ekildiği, kurutularak esrar maddesi elde edildiği ve satışı yapıldığı şeklinde bilgilere ulaşıldı. Bahse konu adreste yapılan ikamet aramasında balkon kısmında saksılar içerisine ekili vaziyette boyları 100 cm ile 200 cm arasında değişen 37 kök halinde esrar maddesi elde etmeye elverişli hint keneviri bitkisi olduğu değerlendirilen bitkiler ve ikamet içerisinde esrar maddesi elde etmek amacıyla kurutulmaya bırakılmış vaziyette tespit edilen hint keneviri bitkisi parçaları ele geçirildi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  tarafından ekipmanlara el konuldu.  Konu ile ilgili M.Y ve O.E isimli şahıslar 2313 SKM ve TCK 188 suçlarından yakalanarak gözaltına alındı

Mersin Odak Haber İletişim: mersinodak@gmail.com Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

error: Kopyalama!