Cuma, Eylül 22, 2023

Pervin Buldan Mersin’de Konuştu: ”Halkımıza Söz Verdik”

Yeşil Sol Parti’nin Mersin’deki seçim çalışmaları kapsamında iftar programı için Tarsus’a gelen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Çukurova’dan büyük bir beklentilerinin olduğunu söyleyerek, “Kürtlerin ve Türkiye halklarının geleceği, gençlerin yarınları, bu ülkeyi geliştirmek ve dönüştürmek için halkımıza söz verdik” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Mersin’in Tarsus ilçesinde Yeşil Sol Parti’nin iftar programına, Toroslar ilçesinde de seçim bürosu açılışına katıldı. Buldan, Tarsus’taki iftar programının ardından Toroslar ilçesindeki açılışta, tarihi bir süreçten geçtiklerini, 14 Mayıs’taki seçimlerin kaderlerini belirleyeceğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet,  Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) seçim çalışmaları kapsamında Adana’daki halk temaslarının ardından iftar programı için Mersin’in  Tarsus ilçesi Tozkoparan Zahit Mahallesi’ne geçti. İftara SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce, Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Adayları Mustafa Türk, Hamdiye Kırıcı, Şerif Durmaz ve partilerin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Duaların ardından Buldan burada iftara katılanlara seslendi.

Ülkeyi değiştirme ve dönüştürme gibi büyük hedefleri olduğunu belirten Buldan, “Biz bundan sonrası için ülkenin değişimi ve dönüşümü, kadınların, Kürtlerin ve Türkiye halklarının geleceği, gençlerin yarınları, bu ülkeyi geliştirmek ve dönüştürmek için halkımıza söz verdik. Bu sözümüzü yerine getireceğiz.” ifadesini kullandı.

Buldan ve beraberindeki heyet son olarak Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi’nde seçim bürosu açılışına geçti.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler