Mersin Haber

Ortak Çağrı Yükseliyor: Adana ve Mersin arasına ring seferleri koyulsun!

Adana Büyükşehir ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri karşılıklı ring seferleri ile bu sorunu gidermelidir.Bu seferlerde mevcut toplu taşıma araçlarının da mağdur edilmemesine özellikle özen gösterilmelidir, amaç bu durumdan etkilenen vatandaşların sorununun acil olarak giderilmesidir.”

Ortak Çağrı Yükseliyor: Adana ve Mersin arasına ring seferleri koyulsun!
Yayınlama: 22.04.2024
A+
A-

Ulaştırma Bakanlığının hızlı tren çalışmaları kapsamında ulaşıma kapatılan Adana-Mersin güzergahında binlerce kişinin mağdur olacağını belirten Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Adana ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlarına bir çağrı yaptı.

Adana ve Mersin’de eğitim gören ve çalışan binlerce kişinin tren seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle mağdur olacağını belirten Esendemir ve Tepe şunları söyledi: “Adana ve Mersin birbirine entegre olmuş iki şehir. Binlerce kişi ulaşımını tren ile sağlıyordu. Tren seferlerinin kaldırılması nedeniyle vatandaşlar otobüs ve minibuslere yönelecektir. Mevcut otobüs ve minibüs sayısının ve ücretinin vatandaşların sıkıntı yaşamasına sebep olabilir. Bu nedenle Adana Büyükşehir ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri karşılıklı ring seferleri ile bu sorunu gidermelidir.Bu seferlerde mevcut toplu taşıma araçlarının da mağdur edilmemesine özellikle özen gösterilmelidir, amaç bu durumdan etkilenen vatandaşların sorununun acil olarak giderilmesidir.”

Cafer Esendemir ve Rüstem Kaya Tepe, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yatırım projelerini hızlandırması gerektiğini de belirterek vatandaşların uzun süreli mağdur edilmemelerini istediler.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.