Mersin Haber

Öğrenci Şehri Mersin’de Akşam Yemeğinde İndirim

Paylaş

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Gazeteci-Yazar Abbas Güçlü ile birlikte Yenişehir Belediyesi Misafirhanesi ve Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan üniversite öğrencileriyle buluştu.

Öğrencilerin taleplerini tek tekdinleyen Başkan Abdullah Özyiğit, "Öğrencilerimizin zorlu koşullarda eğitim aldıklarını biliyoruz. Bugünden itibaren yurt ve misafirhanemizde 35 TL olan akşam yemeklerinin ücretini 20 TL'ye indiriyoruz." dedi.

Mersin Yenişehir Belediyesi, ev sahipliği yaptığı üniversite öğrencilerine sosyalleşebilmeleri ve güzel vakit geçirebilmeleri amacıyla renkli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Yenişehir Belediyesi Misafirhanesi ve Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda konaklayan üniversite öğrencileri “Yaza Veda Partisi”nde gönüllerince eğlendi. Usta Gazeteci Abbas Güçlü’nün de katıldığı etkinlikte üniversite öğrencileri Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e talep ve önerilerini de iletti. Öğrencilerin taleplerini tek tek dinleyip not alan Başkan Özyiğit,  " Enerjinizle, umudunuzla iyi ki varsınız gençler, her koşulda daima yanınızdayız. Sizlere daha iyi bir eğitim yaşamı sunmak için ne gerekiyorsa yapacağız. " dedi.

Başkan Özyiğit, "Sizlerle birlikte büyük bir aile olduk."

Başkan Abdullah Özyiğit üniversite öğrencilerinin özgür şekilde kendilerini ifade ederek, kaliteli eğitim almaları için çalışmalarına devam ettiklerini söyleyerek, Yenişehir ilçesinin üniversite kenti olduğunu vurguladı. Özyiğit "Sizlerle birlikte büyük bir aile olduk. Hedefimiz birlikte güzel işler yapmak. Mersin Yenişehir bir üniversite kenti. Yurtlarımız ve misafirhanelerimiz paylaşmayı, dostluğu öğrenebileceğiniz bir ortam. Biz yerel yönetimlere de görevler düşüyor. Önümüzdeki süreçte de size bir tane uygulama sunacağız. O uygulama ile size ikram ettiğimiz öğle yemeklerimizi kentte yeme içme hizmeti veren yerlerde rezervasyon yaptırıp ücretsiz olarak yiyebileceksiniz. Öğrenci-Ye Projesi'ne Mersin Yenişehir Belediyesi olarak ortak olduk. Bunu Mersin’de Yenişehir esnafı ile üniversiteli gençlerimizi kaynaştırma ve buluşturma noktasında bir araç olarak da kullanacağız.”ifadelerine yer verdi.

Başkan Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri sanatsal ve kültürel etkinliklere de öğrencileri davet ederek “Bizim kültürel ve sanatsal faaliyetlerimizde sizleri aramızda görmek istiyoruz. Yenişehir’in çok güzel bir kültür merkezi var. Bu etkinliklere katılmanız bizi mutlu da eder.” şeklinde konuştu.

Başkanı Abdullah Özyiğit ulaşım konusu ile ilgili olarak öğrencileri ana arterlere taşıma noktasında çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek kısa sürede bu sorunu ortadan kaldıracaklarını kaydetti.

Akşam yemeklerinde indirim

Yurt ve misafirhanede akşam yemek ücretlerinin ise 35 TL’den 20 TL’ye indirileceğinin müjdesini veren Başkan Özyiğit, “Geçen yıl olduğu gibi 1 ay ücretsiz yemek ikramımız da olacak . Bütün hesabımızı sürdürülebilir hizmetler olmasından yana yapıyoruz. Aile gelirinize fazla yük olmamanızı sağlamak adına elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“Her ne olursa olsun bir eksiğiniz, sıkıntınız, derdiniz olduğunda lütfen bana ulaşın, biz büyük bir aileyiz.” diyen Başkan Özyiğit, öğrencilere eğitim yaşamlarında başarılar diledi.

Yıllarca “Genç Bakış” programı ile öğrencilerin sesi olan Gazeteci Abbas Güçlü ise etkinlikte öğrencilere önerilerde bulunarak, bir söyleşi gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Sude Melisa Aksoy, Çağla Su Ergetirve Semih Ulukavak sahne aldı. Üniversite öğrencilerine Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de eşlik etti.

Gecenin devamında ise sanatçılar Trangela ve Çağdaş Anadolu da sahne performanslarıyla öğrencilere müzik keyfi yaşattı. Mersin Yenişehir Belediyesi Misafirhanesi’nde düzenlenen “Yaza Veda Partisi”nde öğrencilere köfte ekmek ikramında da bulunuldu.

mersinodak

Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber

Yeni Haberler

Çocukların Öfkesi- Psikolog Zelal Gök Yazdı

Herkese merhabalar… Bu yazımda sizlere çocukların öfke nedenlerinden ve öfke durumunu önlemek için neler yapılabilir sorularına yanıtlar vermeye çalışacağım. Öfkenin… Daha Fazla Oku

9 Aralık 2022

Mersin’de Çay Saatinde Tenis Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Mersin Yenişehir Belediyesi,“Çay saatinde tenis öğrenmeye ne dersiniz” sloganıyla kadınlara özel ücretsiz tenis kursu verecek. Yenişehir Belediyesi Ata Tenis Spor… Daha Fazla Oku

9 Aralık 2022

Mersin Yenişehir'de Elektrik Kesintisi: 11-13 Aralık'ta 8 Saat Elektrik Verilmeyecek

Mersin’in Yenişehir ilçesinde önümüzdeki günlerde planlı elektrik kesintisinin yaşanması bekleniyor. Yenişehir’in birçok mahallesinde yaşanacak elektrik kesintisinin 8  saat sürmesi planlanıyor.… Daha Fazla Oku

8 Aralık 2022

Mersin Anamur'da Köylüler ÇED Toplantısına İzin Vermedi

Anamur’da köylülerin direnişi sonuç verdi. İlçede yapılmak istene ÇED toplantısı köylülerin direnişi sayesinde yapılmadı. Mersin’in Anamur ilçesine bağlı Korucuk, Emirşah… Daha Fazla Oku

8 Aralık 2022

Ahmet Davutoğlu Mersin’e Geliyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Mersin’e geliyor. Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Genel Başkanları Ahmet Davutoğlu'nun 25… Daha Fazla Oku

8 Aralık 2022

Mersin’de ‘minipaint-2’ sergisi açıldı

Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi ve Yenişehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde yılın son sergisi olan “minipaint-2”ulusal karma resim sergisi yoğun… Daha Fazla Oku

8 Aralık 2022