Mersin Haber

Neşet Tarhan’ın iki dönemi mercek altına alındı

Neşet Tarhan’ın iki dönemi mercek altına alındı
Yayınlama: 21.04.2024
Düzenleme: 21.04.2024 19:22
A+
A-

CHP’nin PM toplantısında alınan karardan sonra yeniden aday gösterilmeyince istifa ederek bağımsız aday olan Neşet Tarhan’ın iki döneminin mercek altına alındığı açıklandı. Mezitli Belediyesi tarafından bağlı iştiraklerin hesaplarının bağımsız denetim firmaları tarafından denetlendiği, söz konusu denetimin tamamlanmasıyla kamuoyuna bilgi verileceği ifade edildi.

Mezitli Belediyesi tarafından yapılan açıklamada belediyenin borç ile devralındığı, seçimden kısa bir süre öncede çok değerli arsaların satıldığı belirtildi. Yapılacak denetim sonucunda değerli taşınmazların kime satıldığının ortaya çıkacağı öğrenildi.

 

“DENETİM, KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK”

 

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Başkan Ahmet Serkan Tuncer, “Öncelikle belirtmek isteriz belediyemizin ve belediyemize bağlı iştiraklerimizin hesapları bağımsız denetim firmaları tarafından denetlenmektedir. Söz konusu denetimin tamamlanmasıyla kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

‘BELEDİYE KÂR İLE DEĞİL, BORÇ İLE TESLİM EDİLMİŞTİR”

 

Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaptığımız ön incelemelerde belediyemiz ve bağlı iştirakleri gereksiz harcamalar ile zarara uğratıldığı ve borçlandırıldığı tespit edilmiştir. Boşaltılan kasanın yanı sıra, seçim günü olan 31 Mart’ın sonuna kadar, halkımıza hizmet amacıyla kullanılması gereken taşınmazların ve değerli arsaların satılması ile belediyemizin zarara uğratıldığını yaptığımız tespitlerin sonunda üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Bu durum sonucunda hayata geçireceğimiz projeler konusunda belediyemize ait taşınmazlar üzerinde yer bulmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Yaşanan bu süreç, belediyemizin projeleri ve yatırımları için önemli bir kaynak kaybıdır. En önemlisi de bu durum Mezitli’nin kaybıdır.

Ek olarak; yüzlerce insanın duyguları ile oynanarak, iş vaadiyle belediyeye girişinin yapıldığını, bu kişilerin belediyede çalışmadan sadece seçim propagandası amacıyla işe alındığını yaptığımız tespit sonucunda öğrendik. Şeffaf yönetim anlayışıyla çıktığımız bu yolda; halkımızın her kuruşunun ve belediyemizin mali durumunu yine halkımıza en uygun ve doğru şekilde paylaşacağımızdan Mezitli halkının ve kamuoyunun şüphesi olmasın’’ ifadelerini kullandı.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.