Mersin Haber

NEŞET TARHAN DEVRİ BİTTİ!

NEŞET TARHAN DEVRİ BİTTİ!
Yayınlama: 29.01.2024
Düzenleme: 21.04.2024 18:44
A+
A-

CHP Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda, mevcut Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yeniden aday gösterilmemişti. Aday gösterilmemesini büyük bir hırsa dönüştüren Tarhan resmen bozguna uğradığı yorumu yapıldı.

Tarhan, aday gösterilmemiş olmasını kabul etmeyerek ısrarla ön seçim yapılmasını istemiş ve temayül de önde olduğunu iddia etmişti. Hala adaylık konusunda umudu olduğunu açıkça belli eden Tarhan’ın, dün Dr. Hakan Kundak İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen Meclis Üyesi Aday Adayları ön seçimi esnasında tavırları tüm kamuoyunun eleştirisine maruz kaldı.

Temayül’de önde çıktığını iddia eden ve günlerdir ön seçimi talep eden Tarhan’ın neye dayanarak bunu istediği ön seçim sonuçlarından sonra merak konusu oldu.  Dün gerçekleştirilen ön seçimde karşı listenin büyük kısmı ana listeye girerken, Tarhan’ın anahtar listesinden bir kişi bile ana listeye seçilemedi.

Kendi listesinden kimsenin ana listeye girememesinin Tarhan’ı sinirlendirdiği iddia edildi.

Neşet Tarhan, oy kullanmak için okula geldiği esnada beklediği gibi bir ilgi ile karşılaşmayınca hırsına yenik düşerek, yaklaşık 2 saat okulun içerisinde kaldı.

Tarhan’ın okulda 2 saatten fazla durması tepki toplamaya başlayınca kimseye selam vermeden koşar adımlar ile okuldan uzaklaştı. Seçim sonuçları beklediği gibi çıkmayan ve provokasyonları başarısız olan Tarhan’ın son olarak ne yaptıracağı merak konusu oldu.

Tarhan’ın isteği üzerine yapılan seçim, CHP Genel Merkezi tarafından yapılmış olsaydı bile sonucun değişmeyeceği kanıtlanmış oldu. Sonuç olarak, CHP’nin kendi tarafını yeniden belirtmesi Tarhan’ın bir kez daha mağlup olmasına sebep olmuş oldu.

Mersin Odak Haber İletişim: [email protected] Tel no: 05370454063 (Sabri BORAK)
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.