Perşembe, Eylül 28, 2023

Murat Aydın, Yeşil Sol Parti’den Mersin Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine Yeşil Sol Parti‘den girme kararı alan HDP, seçim çalışmalarının startını verdi.

Yeşil Sol Parti, milletvekili aday adayı başvurularını sonlandırdı. Henüz Mersin’de Yeşil Sol Parti’nin milletvekili aday adayları listesi açıklanmazken, sürpriz bir isim başvurusunu yaptı. Uzun yıllardır Mersin Şehir Hastanesi’nde sağlık memuru olarak görev yapan Murat Aydın, kentin ve ülkenin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dile getirmek ve çözüm olmak için yola koyuldu.

Yeşil Sol Parti’den Mersin Milletvekili Aday Adayı olan Murat Aydın, Toroslar ilçesinde bulunan Demirtaş Mahallesi’nde tanınan ve sevilen isimlerden biri. Şehir Hastanesi’nde aktif çalıştığı dönemlerde vatandaşa yardımcı olmak için Aydın, ülke ve kent sorunlarına karşı duyarlı olmayı bırakmadı.

MÜCADELECİ RUHU ENGEL TANIMADI

Geçirdiği rahatsızlığından dolayı protez ile yaşamına devam eden Murat Aydın, spor ile de ilgilenmeye devam etti. Ampute Spor Kulüplerinde de faaliyet yürüten Aydın, mücadeleci ruhu sayesinde hiçbir engel tanımadı.

ENGELLİLERİN DE ENGELSİZLERİN DE SESİ OLACAĞIZ 

Engellilerin toplumun içinde herkes gibi yaşayabilmeleri, soyutlanmamaları gerektiğini vurgulayan Aydın, “Engellerin ortadan kalkmasının temel etkeni bakış açılarının değişmesi, ön yargıların aşılmasıdır. Engelliler de pek çok engelsizden daha fazla üretebilir. Engelli bireyleri motive etme, kendilerine güven duymalarını sağlama ve herkesin onlarla birlikte yürümesi lazım. Ben sadece engellilerin değil, engelsizlerin de vekili olmak istiyorum. Engellilerin de engelsizlerin de sesinin duyurulması için Meclis’te elimden geleni yapmaya gayret edeceğim” diye konuştu.

Fiziksel engelleri kaldırmak, engellilerin siyasi ve sosyal hayatta çok rahat ve herkesle eşit düzeyde katılabileceği imkânlar yaratmak için Yeşil Sol Parti’de olmak gerektiğini vurgulayan Aydın, 12 milyona yakın engellinin olduğu Türkiye’de, engellilerinin büyük bir kısmının “iktidar partisinin sadaka kültürüyle” yaşamaya iteklendiğini söyledi.

YEŞİL SOL PARTİ’YE İLGİ YOĞUN

Yeşil Sol Parti’den milletvekili aday adaylığı için olumlu tepkiler aldığını belirten Murat Aydın: ‘’Bu olumlu tepkilerin iki kaynağı var, birincisi HDP’nin kapatılma davasından dolayı Yeşil Sol Parti’ye karşı çok ciddi olumlu bir tepki var. Halkımız tarafından Yeşil Sol Parti ve bileşenlerin meşru bir şekilde karşılandığı bir zemindeyiz. Benim engelli olmamdan öte temsil ettiğim hareketin kendisi, onun vaat ettiği umut, onun ortaya çıkardığı realite otomatik olarak bir meşruiyet ve ilgi odağı yaratıyor, biz de bunu büyütmek için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -
mersinodak
mersinodakhttps://mersinodak.com/
Mersin Odak Haber yazı işleri ekibi topluma gerçekleri aktarmayı, değişik katmanların sesi olmayı amaç edinmiştir Mersin son dakika, gündem, haber, spor, ekonomi, asayiş, odak haber
İLGİLİ HABERLER

Son Haberler